Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszył portal WKatowicach.eu, uruchamia go miejska spółka

WKatowice.eu ma publikować informacje z Katowic i regionu (fot. Szymon Fischer/Unsplash.com)

Dziś startuje portal WKatowicach.eu, tworzony przez przez Katowicką Agencję Wydawniczą, spółkę powołaną przez miasto Katowice.

Na czele portalu stoi Kamil Zatoński, który wcześniej był m.in. redaktorem naczelnym Radia Piekary. Pracował też dla TVP 3 Katowice i telewizji Nowa TV. W zespole będzie m.in. Olga Krzyżyk, która przez ponad sześć lat pisała dla „Dziennika Zachodniego”, a także Kacper Jurkiewicz, który też odszedł z "DZ". Portal zamierza postawić na wideo i podcasty, dlatego w zespole znalazł się Grzegorz Bargieła, również pozyskany z "Dziennika Zachodniego" szef studia wideo "DZ". Redakcja będzie współpracować z blogerką i podcasterką „Marta Czyta”, czyli Martą Paluch.

Na łamach portalu będą publikowane informacje z Katowic i regionu. Poza tekstami przewidziano galerie zdjęć, materiały wideo i podcasty. WKatowicach.eu będzie miało też mobilne studio.

– Sercem portalu WKatowicach.eu będą informacje z Katowic, ale w serwisie znajdziecie Państwo również najważniejsze wiadomości z regionu, które mieszkańców stolicy Górnośląsko-Załębiowskiej Metropolii dotyczą. Będzie to miejsce dyskusji i wymiany poglądów, ponieważ uważamy, jako cały dziennikarski zespół, że to właśnie spokojnej i merytorycznej rozmowy brakuje dziś w mediach. Pędzimy, a czasem warto stanąć, wziąć oddech i zobaczyć, co dzieje się wokół nas – pisze redaktor naczelny serwisu Kamil Zatoński na stronie WKatowicach.eu. 

Oprócz serwisu o Katowicach usługi PR

Miejską spółką Katowicka Agencja Wydawnicza, do której należy portal, kieruje Jacek Szymik-Kozaczko, dotychczas rzecznik prasowy Uniwersytetu Śląskiego. Została powołana we wrześniu 2021 roku z kapitałem zakładowym na poziomie 100 tys. zł, a jej zadaniem było stworzenie serwisu internetowego, gazety miejskiej oraz działu PR, który obsługiwał będzie inne spółki samorządu. – Chcemy, aby spółki, które działają w mieście, miały dobrą obsługę informacyjną. Część z nich prowadzi nowe projekty oraz wielomilionowe inwestycje, które należy pokazać – mówił w grudniu "Pressowi" Maciej Stachura, sekretarz miasta Katowice.

(MNIE, 17.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.