Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 03, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Duży serwis internetowy WKatowicach.eu ruszy na początku roku

Nowy portal miasta Katowice ruszy w styczniu przyszłego roku

WKatowicach.eu - tak będzie się nazywał nowy portal informacyjny na Śląsku stworzony przez Katowicką Agencję Wydawniczą, spółkę powołaną przez miasto Katowice; ruszy na początku przyszłego roku - dowiedział się Press.pl. Na czele portalu stanie Kamil Zatoński, dotąd w Radiu Piekary, a w zespole znajdą się byli dziennikarze "Dziennika Zachodniego".

Katowicka Agencja Wydawnicza to nowa spółka miejska, którą kieruje Jacek Szymik-Kozaczko, dotąd związany z Uniwersytetem Śląskim. Została powołana jeszcze we wrześniu tego roku z kapitałem zakładowym na poziomie 100 tys. zł, a jej zadaniem było stworzenie serwisu internetowego, gazety miejskiej oraz działu PR, który obsługiwał będzie inne spółki samorządu. – Chcemy, aby spółki, które działają w mieście, miały dobrą obsługę informacyjną. Część z nich prowadzi nowe projekty oraz wielomilionowe inwestycje, które należy pokazać – mówi Maciej Stachura, sekretarz miasta Katowice.

Na czele Kamil Zatoński

Portal WKatowicach.eu ruszy na początku przyszłego roku. Jest już gotowy projekt redakcyjny, dopięte są też kwestie technologiczne. W serwisie mają się pojawiać informacje nie tylko z miasta, ale i całego regionu. Na czele redakcji stanął Kamil Zatoński, który wcześniej był reporterem i redaktorem naczelnym portalu Radia Piekary. Pracował też dla TVP 3 Katowice i telewizji Nowa TV. W zespole będzie m.in. Olga Krzyżyk, która przez ponad sześć lat pisała dla „Dziennika Zachodniego”, a także Kacper Jurkiewicz, który też odszedł z "DZ". Portal zamierza postawić na wideo i podcasty, dlatego w zespole znalazł się Grzegorz Bargieła, również pozyskany z "Dziennika Zachodniego" szef studia wideo "DZ". Redakcja będzie współpracować z blogerką i podcasterką „Marta Czyta”, czyli Martą Paluch.

Wideo, podcasty i jakość

- Ostatnie miesiące minęły na tworzeniu portalu i badaniu rynku. Bardzo się cieszę, że będę mógł tworzyć serwis z ludźmi, którzy cenią sobie uczciwość i rzetelność – mówi Kamil Zatoński, redaktor naczelny WKatowicach.eu. - Bo przede wszystkim będziemy stawiać na jakość materiałów. Tworzymy już mobilne studio, jakiego jeszcze w województwie śląskim nie było. - Zapewnienie o obiektywizmie dziennikarskim i stawianie na jakościowe materiały – to skłoniło mnie do rozpoczęcia pracy w tym serwisie – dodaje Olga Krzyżyk, dziennikarka i wydawczyni w katowickim serwisie.

(MAT, 03.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.