Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejne odejścia dziennikarzy z „Dziennika Zachodniego”

Olga Krzyżyk pracowała w „DZ” ponad 6 lat (fot. materiały prasowe)

Z redakcją ukazującego się w województwie śląskim „Dziennika Zachodniego” (Polska Press) pożegnało się kolejnych dwoje dziennikarzy: Olga Krzyżyk i Adrian Hadasz. Od ogłoszenia zmian właścicielskich z tytułu odeszło już 19 dziennikarzy i redaktorów. 

Olga Krzyżyk pracowała w „DZ” ponad 6 lat, początkowo w dziale śląskim, następnie w dziale wydarzeń. Adrian Hadasz natomiast przez lata był współpracującym wydawcą śląskiej części serwisu naszemiasto.pl, następnie etatowym redaktorem. Krzyżyk poinformowała, że zostaje w mediach, lecz nie ujawniła, w jakiej redakcji będzie pracować.

Zaledwie tydzień temu rozstanie z redakcją ogłosił Marcin Zasada, czołowy dziennikarz polityczny, uzasadniając swoją decyzję krótko: „Ani redakcja do mnie nie pasuje, ani ja do niej. Doszliśmy do momentu, kiedy dalsza współpraca nie miała sensu”.

Od ogłoszenia zamiaru kupna Polska Press Grupy przez PKN Orlen w grudniu 2020 roku z redakcji „DZ” odeszło już 19 dziennikarzy i redaktorów, w tym całe kierownictwo tytułu.

(15.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.