Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Drożeją "Polityka" i dwutygodnik "Forum"

"Polityka" kosztuje już 9,90 zł (fot. materiały prasowe)

Tygodnik "Polityka" (Polityka) od aktualnego wydania kosztuje 9,90 zł, czyli o 1,40 zł więcej niż dotychczas. Zdrożał również inny tytuł wydawnictwa - dwutygodnik "Forum".

Poprzednia podwyżka ceny "Polityki" - o 60 gr do 8,50 zł - miała miejsce we wrześniu 2020 roku. Wydawca wyjaśnia czytelnikom w bieżącym wydaniu tygodnika, że dotychczasowa cena "nie była w stanie zrekompensować rosnących w ostatnim czasie (zwłaszcza w IV kwartale ub.r.) kosztów wydawniczych". "Podwyżka ceny Polityki jest bezpośrednio powiązana z nienotowanym dotychczas na rynku wzrostem cen papieru, na którym drukujemy tygodnik" - czytamy. "Polityka" zwraca uwagę, że na rynku europejskim ceny tego podstawowego surowca wykorzystywanego do produkcji tytułów prasowych wzrosły nawet o 40 proc.

Z kolei cena egzemplarzowa dwutygodnika "Forum" wzrosła z 9,90 zł do 10,99 zł.

W listopadzie 2021 roku o złotówkę - do 10 zł - podrożał "Tygodnik Powszechny" (Tygodnik Powszechny). Podrożał też "Tygodnik do Rzeczy" (Orle Pióro) - z 7,90 zł do 8,90 zł. Od stycznia nie zmieniła się cena "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska), który kosztuje 8,90 zł.

Średnia sprzedaż ogółem "Polityki" w okresie styczeń-wrzesień 2021 roku wyniosła 94 218 egz. (dane PBC).

(KOZ, 13.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.