Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT nadal bez decyzji w sprawie koncesji TVN Siedem

Posiedzenie KRRiT ma być kontynuowane w czwartek lub dopiero w przyszłym tygodniu (fot. Jakub Kamiński/East News)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ponownie nie podjęła decyzji w sprawie koncesji TVN Siedem.

Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT, przekazała nam, że we wtorek nie było poruszanej sprawy TVN Siedem. Posiedzenie ma być kontynuowane w czwartek lub dopiero w przyszłym tygodniu. 

W piątek Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT, zapowiadał jednak, że sprawa koncesji pojawi się na wtorkowym posiedzeniu: - Na pewno poruszymy ten temat (koncesji TVN Siedem - przyp. red.), omawiamy go dość często w tej chwili, bo jest już późny termin - informował.

Naziemna koncesja TVN Siedem wygaśnie 25 lutego 2022 roku. Wniosek o jej przedłużenie TVN złożył już 23 grudnia 2020 roku. Krajowa Rada nie podjęła do tej pory decyzji w sprawie koncesji dla TVN Siedem, bo ma wątpliwości co do struktury właścicielskiej TVN, nadawcy kanału. Po zawetowaniu "lex TVN" przez prezydenta Andrzeja Dudę stacja miała nadzieję na rozpatrzenie sprawy koncesji TVN Siedem już na posiedzeniu pod koniec grudnia. Wtedy jednak - według relacji prof. Janusza Kaweckiego, wchodzącego w skład Rady - "niektórzy członkowie twierdzili, iż nie są gotowi do głosowania".

(MNIE, 11.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.