Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziś KRRiT ma zająć się koncesją TVN Siedem

Naziemna koncesja TVN Siedem wygaśnie 25 lutego 2022 roku (fot. Jakub Kamiński/East News)

Na wtorkowym posiedzeniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zajmie się koncesją TVN Siedem. TVN oczekuje jej przedłużenia właśnie w trakcie najbliższych obrad Rady.

Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT, mówi "Press.pl", że na wtorkowym posiedzeniu będą omawiane sprawy koncesyjne. - Na pewno poruszymy ten temat (koncesji TVN Siedem - przyp. red.), omawiamy go dość często w tej chwili, bo jest już późny termin - informuje.

Katarzyna Issat, dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej TVN Grupa Discovery, podkreśla, że nie ma żadnych powodów, dla których koncesja dla TVN Siedem nie mogłaby być przedłużona już we wtorek. - Zarówno od strony formalnej, jak i merytorycznej spełniamy wszelkie warunki jej uzyskania - mówi. I dodaje: - Niezwłocznie spodziewamy się więc pozytywnej decyzji rekoncesyjnej w sprawie TVN Siedem.

Naziemna koncesja TVN Siedem wygaśnie 25 lutego 2022 roku. Wniosek o jej przedłużenie TVN złożył już 23 grudnia 2020 roku. Krajowa Rada nie podjęła do tej pory decyzji w sprawie koncesji dla TVN Siedem, bo ma wątpliwości co do struktury właścicielskiej TVN, nadawcy kanału. Po zawetowaniu "lex TVN" przez prezydenta Andrzeja Dudę stacja miała nadzieję na rozpatrzenie sprawy koncesji TVN Siedem już na posiedzeniu pod koniec grudnia. Wtedy jednak - według relacji prof. Janusza Kaweckiego, wchodzącego w skład Rady - "niektórzy członkowie twierdzili, iż nie są gotowi do głosowania".

(MNIE, 10.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.