Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT wciąż nie jest gotowa do głosowania koncesji TVN Siedem

Na środowym posiedzeniu nie było głosowania w sprawie koncesji TVN Siedem (fot. Jakub Kamiński/East News)

Na środowym, ostatnim w tym roku posiedzeniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie zajęła się tematem koncesji TVN Siedem. Według prof. Janusza Kaweckiego pozostali członkowie Rady argumentowali, że nie są gotowi do głosowania w tej sprawie.

Jak informuje Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT, na posiedzeniu nie poruszono kwestii koncesji, bo Rada zajmowała się m.in. bieżącymi tematami związanymi z zakończeniem roku. Także członek Rady Andrzej Sabatowski przekazał nam, że KRRiT nie zajmowała się w środę koncesją TVN Siedem.

Nieco inaczej sprawę przedstawia prof. Janusz Kawecki, członek KRRiT powołany do niej przez prezydenta. - Nie było głosowania, bo niektórzy członkowie twierdzili, iż nie są gotowi do głosowania. Tak się wyrazili. Trudno mi to skomentować - poinformował.

Kolejne posiedzenie zaplanowano na 11 stycznia. 

Naziemna koncesja TVN Siedem wygaśnie 25 lutego 2022 roku. Wniosek o jej przedłużenie TVN złożył już 23 grudnia 2020 roku. Dotychczas Krajowa Rada nie podejmowała decyzji w sprawie koncesji dla TVN Siedem, bo miała wątpliwości co do struktury właścicielskiej TVN, nadawcy kanału. Po zawetowaniu lex TVN przez prezydenta Andrzeja Dudę stacja miała nadzieję na rozpatrzenie sprawy koncesji TVN Siedem już na wczorajszym posiedzeniu.

(MNIE, 30.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.