Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 20, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z "NTO" odszedł Piotr Guzik. Tym samym dawny zespół online przestał istnieć

Z redakcji "Nowej Trybuny Opolskiej" odszedł cały dawny zespół wydawców online (fot. screen)

Z "Nowej Trybuny Opolskiej" odeszli już wszyscy wydawcy online, którzy pracowali przed sprzedażą koncernu Polska Press Orlenowi. Jako ostatni zwolnił się właśnie Piotr Guzik.

Stanowisko wydawcy online było jednym z najbardziej kluczowych w dawnych redakcjach Polska Press, które stawiały na rozwój produktów cyfrowych. Po przejęciu Polska Press przez Orlen, nowy zarząd i naczelni głośno mówili jednak raczej o wzmacnianiu wydań papierowych.

 Czytaj też: Żołądź i Wróblewski już nie pracują
w "Nowej Trybunie Opolskiej"

Z "Nowej Trybuny Opolskiej", która bardzo dobrze radziła sobie w budowaniu zasięgów swojej strony nto.pl, kilka miesięcy temu - po ponad 20 latach pracy - odeszli Magdalena Żołądź i Tomasz Wróblewski.

Piotr Guzik był głównym reporterem "NTO" i jednocześnie wydawcą online. Przeszedł do wydawnictwa "Silesiana", które wydaje m.in. serwis strzelec.info. W wydawnictwie tym dyrektorem zarządzającym jest Krzysztof Zyzik, długoletni redaktor naczelny "NTO" - który musiał odejść po zakupie Polska Press przez Orlen.

- Piotr dziennikarskie szlify zdobywał w opolskim oddziale „Gazety Wyborczej”, skąd go ściągnąłem kilka lat temu do "NTO". Błyskawicznie stał się liderem i dobrym duchem newsroomu - informuje Krzysztof Zyzik. - Jego teksty o Opolu i regionalnej polityce cieszyły się największym zainteresowaniem internautów.

Krzysztof Zyzik stracił stanowisko redaktora naczelnego "Nowej Trybuny Opolskiej" na początku lipca tego roku - po 14 latach pracy na stanowisku. Nowym naczelnym został Bolesław Bezeg, członek opolskiego oddziału SDP, który dotychczas pracował w Radiu Opole. Przebudowa zespołu trwa.

(MAT, 20.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.