Dział: PRASA

Dodano: Październik 04, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Odejścia z Polska Press: "NTO" bez kluczowych redaktorów online, "DZ" bez Klimańca

Z dzienników Polska Press odchodzą kolejne osoby (fot. Piotr Molecki/East News)

Magdalena Żołądź i Tomasz Wróblewski po 22 latach odchodzą z "Nowej Trybuny Opolskiej" (Polska Press/ProMedia). Z kolei z "Dziennika Zachodniego" po 21 latach odchodzi Łukasz Klimaniec. 

Szefowa newsroomu "Nowej Trybuny Opolskiej" (NTO) Magdalena Żołądź z końcem września złożyła wypowiedzenie.

– W szczegóły powodów odejścia wolałabym nie wchodzić. Mam nowe plany zawodowe, które nie są związane z dziennikarstwem – mówi press.pl Żołądź, która w "Nowej Trybunie Opolskiej" pracowała od 1999 roku. 

Tomasz Wróblewski, który w "NTO" był wydawcą online, nową pracę zaczyna w listopadzie, ale szczegółów nie zdradza.

– Dostałem dobrą ofertę pracy, dlatego zdecydowałem się odejść, choć zmiana właściciela Polska Press też miała wpływ na moją decyzję – mówi Wróblewski. 

Z Polska Press pożegnał się także wieloletni dziennikarz "Dziennika Zachodniego" w Bielsku-Białej. Łukasz Klimaniec w "DZ" pracował od 2000 roku.

– Nie szukałem pracy, nie planowałem odchodzić z "DZ", ale nieoczekiwanie otrzymałem propozycje z "Głosu - Gazety Polaków w Republice Czeskiej", z której postanowiłem skorzystać. Decyzja nie była łatwa, ale zdecydowały względy rodzinne – mówi Łukasz Klimaniec. 

W ostatnim czasie z pracy w Polska Press zrezygnowała Alicja Giedroyć-Skiba, która odeszła "Gazety Wrocławskiej" za porozumieniem stron po zaledwie czterech miesiącach. Dwa tygodnie wcześniej Giedroyć-Skiba pozwoliła sobie na polemikę z Dorotą Kanią, redaktor naczelną całego wydawnictwa i członkinią zarządu PP.

(BAE, 04.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.