Temat: Grand Press

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 07, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agnieszka Szwajgier z Grand Press w kategorii Reportaż audio

(fot. Press)

Grand Press w kategorii Reportaż audio trafił do Agnieszki Szwajgier z Radia 357 za cykl "Gdzie jest Joanna Segelström?". Nagrodę odebrała podczas finału 25. edycji konkursu Grand Press - Dziennikarz Roku we wtorek w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.

- Zadzwonili do mnie szwedccy dziennikarze i zapytali mnie, czy wiem coś na temat kobiety, o której mówi się, że jest odpowiedzialna za oszustwo na miliard złotych. To był luty tego roku. Wpisałam jej nazwisko w wyszukiwarkę i okazało się, że właściwie w Polsce nic się na ten temat nie mówi. Postanowiłam pojechać do Wadowic, skąd pochodzi Joanna Segelström, aby dowiedzieć się czegoś wiedzieć na temat kobiety, która oszukała Polaków i Szwedów na taką kwotę - opowiadała podczas gali Agnieszka Szwajgier. - To jest historia nie tylko o kobiecie z Wadowic, ale także o tym, co się dzieje z człowiekiem, kiedy w grę wchodzą duże pieniądze - mówiła dziennikarka.

Pozostali nominowani w tej kategorii:

  • „Królowa łapówek” – Adam Bogoryja-Zakrzewski (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia)
  • „Śledztwo Pisma. Sezon 3” – Iga Dzieciuchowicz („Pismo. Magazyn opinii”)
  • „Duszy coraz mniej” – Agnieszka Czyżewska-Jacquemet (Redakcja Reportażu Polskie Radio Lublin)
  • „Dziennik obywatelski” – Agnieszka Czyżewska-Jacquemet (Redakcja Reportażu Polskie Radio Lublin)
  • Cykl „Piecza” – Michał Janczura (Tok FM)
  • Cykl „Nurt równoległy” – Michał Matus (Outriders)
  • Cykl „Gdzie jest Joanna Segelström?” – Agnieszka Szwajgier (Radio 357)

Wszyscy nagrodzeni w Grand Press 2021 tutaj

Jury Grand Press 2021

W tym roku w jury konkursu Grand Press 2021 zasiedli: Jacek Amsterdamski (Wirtualna Polska), Andrzej Andrysiak („Gazeta Radomszczańska”), Anna Augustyn (TOK FM), Mariusz Janicki („Polityka”), Barbara Kasprzycka („Dziennik Gazeta Prawna”), Dominika Kozłowska („Znak”), Paweł Ławiński (Onet), Edward Miszczak (TVN), Piotr Pacewicz (OKO.press), Andrzej Skworz (przewodniczący jury, „Press”), Radosław Sławiński (Polsat), Aleksandra Sobczak („Gazeta Wyborcza”), Marek Twaróg („Press”), Agnieszka Wiśniewska (KrytykaPolityczna.pl).

Partnerzy konkursu

Organizatorami konkursu są: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press.
Mecenas konkursu: Kulczyk Investments
Partnerzy konkursu: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Grupa Lux Med, Jeronimo Martins Polska, Grupa Żywiec, UPC Polska, Agencja MSL z Grupy Publicis
Partner nagrody Grand Press Economy: Allegro
Partner nagrody Grand Press Digital: Meta
Partner Nagrody im. Bohdan Tomaszewskiego: BNP Paribas Bank Polska
Partner Nagrody Książka Reporterska Roku: Miasto Sopot
Partner Nagrody Czytelników: Nexto
Partnerzy gali: British American Tobacco, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców Repropol, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Piloci Studio, Studio Cocosound, producent napoju Coca-Cola, Aco Solutions, Royal Catering

Kup magazyn "Press"

O zwycięzcach Grand Press 2021 przeczytasz więcej w najnowszym numerze magazynu "Press". Do tego, jak co dwa miesiące, zestaw tekstów o mediach, marketingu, reklamie, PR. Zamów go już teraz, czytaj w styczniu.

(07.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.