Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Audionomia Award 2022. Ogłoszono konkurs na najlepszy reportaż dźwiękowy

"Dźwięk nie zawsze jest uznawany za pełnoprawne tworzywo opowieści. Upominamy się o przynależne mu miejsce" – mówi Katarzyna Michalak z zarządu Fundacji Audionomia (fot. Facebook/Audionomia)

Fundacja Audionomia ogłosiła konkurs na najlepszy reportaż dźwiękowy – Audionomia Award 2022. Ma on zostać rozstrzygnięty w Gdańsku, w dniach 9-11 września br., podczas pierwszej Ogólnopolskiej Konferencji Reportażu Dźwiękowego.

Podczas spotkania odbędą się przesłuchania finałowych prac oraz wykłady poświęcone zagadnieniom dźwięku jako materii opowieści non-fiction, a także problematyce autorskiej kreacji w dokumencie audialnym. W ramach konferencji odbędzie się również debata poświęcona przyszłości reportażu dźwiękowego.

Popularyzacja audialnych narracji

– Celem Konkursu jest promocja i popularyzacja ambitnego reportażu dźwiękowego oraz nagradzanie twórczych poszukiwań autorów wrażliwych na problemy współczesności, którzy posługują się dźwiękiem jako tworzywem opowieści – piszą w swoim ogłoszeniu organizatorzy.

Czytaj też: Agnieszka Szwajgier z Grand Press w kategorii Reportaż audio

Jak mówi Katarzyna Michalak z zarządu Fundacji Audionomia, dźwięk nie zawsze jest uznawany za pełnoprawne tworzywo opowieści. – Audio to dla nas nie tylko sposób na dostarczanie treści, ale przede wszystkim język i tworzywo. To właśnie dlatego upominamy się o przynależne mu miejsce i promujemy reportaż dźwiękowy – podkreśla.

Fundacja Audionomia została założona we wrześniu 2021 roku i ma za zadanie szeroko pojętą popularyzację audialnych narracji non-fiction: gatunków takich jak reportaż i dokument artystyczny.

Partnerem strategicznym Ogólnopolskiej Konferencji Reportażu Dźwiękowego jest Radio 357.

Czytaj też: Radio 357 ma nowych korespondentów w kraju i USA

Fundację Audionomię stworzyli: dr Joanna Bachura-Wojtasik (Uniwersytet Łódzki), Hanna Bogoryja-Zakrzewska (Torba reportera i podcastera), Anna Dudzińska (dziennikarka Radia 357, współpracująca z Raportem o stanie świata), Agnieszka Czyżewska-Jacquemet (Polskie Radio Lublin), Katarzyna Michalak (Polskie Radio Lublin), Bartosz Panek (Free Range Productions, współpracujący z Raportem o stanie świata), Magdalena Świerczyńska-Dolot (szefowa Fundacji) oraz Agnieszka Walewicz (realizatorka podcastów i audiobooków).

(HAD, 04.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.