Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 04, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Benefis Bayer Full w TVP 2. Telewizja publiczna nie wstydzi się disco polo

Benefis będzie mieć premierę 12 grudnia (screen YouTube.com/Bayer Full)

TVP 2 pokaże benefis zespołu disco polo Bayer Full "40-stka Bayer Full". Jedną z prowadzących będzie Katarzyna Cichopek. Telewizja publiczna ufa gustowi swojego prezesa, który powtarza: "Wyniki oglądalności TVP pokazują, że ludzie chcą słuchać muzyki disco polo".

Podczas koncertu - poza Bayer Full - wystąpią m.in.: Boys, Shazza, Opus, Classic, Redox, Fanatic, Mister Dex, Power Play i Odessa Band. "40-stkę Bayer Full" poprowadzą Katarzyna Cichopek i Aleksander Sikora. 

Benefis odbył się 19 października w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Telewizyjna Dwójka pokaże "40-stkę Bayer Full" premierowo w niedzielę 12 grudnia w dwóch częściach - o 20 i 21.05.

TVP 2 powtórzy benefis dwa tygodnie później, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (o 20 i 21.10) oraz w sylwestra o 18.25 przed "Sylwestrem marzeń z Dwójką" z Zakopanego.

Benefis Zenka Martyniuka hitem TVP 2

Dwa lata temu widzowie Dwójki mogli oglądać benefis Zenka Martyniuka "Życie to są chwile". Jubileusz muzyka zespołu Akcent 26 grudnia przyciągnął do TVP 2 średnio 3,71 mln widzów i był jedną z najchętniej oglądanych pozycji w święta Bożego Narodzenia. Większą widownię zgromadziła komedia familijna "Kevin sam w domu" w Polsacie (3,76 mln). 

Zaangażowanie telewizji publicznej w promowanie disco polo nie może dziwić. Jacek Kurski, prezes TVP, w 2019 roku został zapytany w "Super Expressie" o wyniki oglądalności koncertów z tym gatunkiem muzyki.

Miliony kochają

– Miliony Polaków kochają disco polo, miliony Polaków się przy nim bawią. Stwierdziłem, że jako prezes telewizji publicznej nie mogę pozwolić na to, żeby ten proceder takiego stygmatyzowania i pogardzania ludźmi, milionami widzów telewizji publicznej trwał - odpowiedział Kurski.

"SE zapytał też wtedy Kurskiego konkretnie o Zenka Martyniuka. Kurski: - Podziękowałem mu za przyjęcie zaproszenia do Zakopanego, a on mi podziękował za to, że nie jestem hipokrytą i jestem otwarty na disco polo. Tłumaczyłem mu, że dla mnie to absolutna normalność. Wyniki oglądalności TVP pokazują, że ludzie chcą słuchać muzyki disco polo.

Czytaj też: Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full, miał nielegalnie rozpowszechniać utwór "Tawerna pod Pijaną Zgrają". Decyzją sądu będzie musiał zniszczyć wszystkie płyty zawierające tę piosenkę

(KOZ, 04.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.