Temat: Grand Press

Dział: IMPREZY

Dodano: Grudzień 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grand Press Economy 2021. Przedstawiamy nominacje

Zwycięzcę Grand Press Economy poznamy podczas gali - 7 grudnia.

Krzysztof Berenda z RMF FM, Barbara Oksińska z Business Insidera i Łukasz Wilkowicz z „Dziennika Gazety Prawnej” są tegorocznymi nominowanymi do nagrody Grand Press Economy.

GPE to nagroda dla dziennikarza wyróżniającego się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych, wysoką jakością publikowanych materiałów. Nominowanych wskazuje redakcja „Press” po przeprowadzeniu konsultacji z gronem fachowców. W tym roku wzięły w nich udział 44 osoby – analitycy, eksperci rynku kapitałowego, specjaliści od inwestowania, szefowie redakcji mediów zajmujących się ekonomią, gospodarką i finansami oraz cenieni dziennikarze gospodarczy.

Zwycięzcę, którego wyłoni redakcja „Press”, poznamy 7 grudnia w czasie gali finałowej Grand Press 2021, transmitowanej przez TVN 24, Onet.pl oraz Press.pl. Laureat otrzyma czek na 10 tys. zł. Partnerem nagrody jest Allegro.

W tym roku nominowani są (kolejność alfabetyczna):

Krzysztof Berenda, RMF FM

Press

fot. Wojtek Górski

Od 12 lat aksamitnym głosem tłumaczy ekonomiczne newsy na antenie największego radia w Polsce, łącząc fachową wiedzę z umiejętnością dotarcia do masowego odbiorcy. Nie ulega pokusie pójścia na skróty, ma świetny warsztat, dzięki któremu najbardziej zawiłe zagadnienia potrafi wytłumaczyć w atrakcyjny sposób. W tym roku został szefem warszawskiej redakcji RMF FM, a to rzadkość, by dziennikarz ekonomiczny stawał na czele redakcji zajmującej się zwłaszcza polityką.

 

Barbara Oksińska, Business Insider

Press

Fot. mat. pras.

Z wirtuozerską gracją porusza tematy, które mają kluczowe znaczenie dla konkurencyjności polskiej gospodarki i kosztów życia Polaków oraz problemów zielonej transformacji. W zdominowanym przez mężczyzn świecie tym bardziej błyszczą jej kompetencje i wypracowane przez lata kontakty. Przez lata pracowała w „Rzeczpospolitej”, w tym roku przeszła do Business Insidera.

 

Łukasz Wilkowicz, „Dziennik Gazeta Prawna”

Press

fot. Wojtek Górski

Nie ma wśród polskich dziennikarzy nikogo, kto sektor bankowy rozumiałby lepiej niż on. I kto wzbudzałby większy respekt u przedstawicieli instytucji finansowych. Polityka pieniężna, bankowość, towarzystwa ubezpieczeniowe, a także sprawozdania finansowe firm nie mają przed nim tajemnic. Doskonale rozumie procesy ekonomiczne i najgłębiej schowane dane, informacje i tajemnice. Zaczynał karierę w Programie III Polskiego Radia oraz w „Gazecie Bankowej”, później pracował w „Parkiecie” i „Rzeczpospolitej”, a od 10 lat jest w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. I na szczęście dla czytelników mniej zarządza redakcją, a więcej pisze. (CP)

***

Mecenas konkursu: Kulczyk Investments
Partnerzy konkursu: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Grupa Lux Med, Jeronimo Martins Polska, Grupa Żywiec , UPC Polska, Agencja MSL z Grupy Publicis
Partner nagrody Grand Press Economy: Allegro
Partner nagrody Grand Press Digital: Meta
Partner Nagrody im. Bohdan Tomaszewskiego: BNP Paribas Bank Polska
Partner Nagrody Książka Reporterska Roku: Miasto Sopot
Partner Nagrody Czytelników: Nexto
Partnerzy gali: British American Tobacco, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców Repropol, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Piloci Studio, Studio Cocosound, producent napoju Coca-Cola, Aco Solutions, Royal Catering. 

***

Wszystkie nominacje we wszystkich kategoriach poniżej:

(MAT, 02.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.