Dział: IMPREZY

Dodano: Listopad 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa Granica, Radio 357 i Voice House z nominacjami do nagrody Grand Press Digital 2021

Nagroda Grand Press Digital należy się tym mediom i osobom, „które wykazały się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”. Przedstawiamy tegoroczne nominacje do nagrody: Grupa Granica, Radio 357 i Voice House.

Nagroda Grand Press Digital należy się mediom i osobom, „które wykazały się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”. Od 2013 roku redakcja magazynu „Press” honoruje osoby i organizacje, które przyspieszają rewolucję cyfrową w mediach.

W ubiegłych latach laureatami nagrody byli: Michał Pol, „Dziennik Zachodni”, Vadim Makarenko, Jarosław Kuźniar, Outriders, Onet.pl, Konkret24 i Newonce.

Nominowanych w tegorocznej, dziewiątej już edycji nagrody wybraliśmy po zasięgnięciu opinii 21 specjalistów z mediów cyfrowych, dziennikarzy, redaktorów, przedstawicieli wydawców, nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.

Zwycięzcę poznamy 7 grudnia w czasie gali finałowej Grand Press 2021. Laureat otrzyma czek na 10 tys. zł. Partnerem nagrody jest firma Meta.

Nominowani (alfabetycznie) wraz z uzasadnieniami:

Press

Grupa Granica – porozumienie kilkunastu organizacji pozarządowych. Nominowana za wykorzystanie mediów społecznościowych do relacjonowania wydarzeń na terenie zamkniętym przed mediami.

Zgodnie z obowiązującym od września prawem profesjonalni dziennikarze nie mogą z bliska relacjonować kryzysu uchodźczego. Grupa Granica monitoruje wydarzenia, dokumentuje naruszenia prawa, spisuje historie uchodźców. Dostarcza informacji. Bez zaawansowanego sprzętu, wozów satelitarnych i newsroomu - wykorzystując potęgę mediów społecznościowych.
Jest to oddolna inicjatywa aktywistów na rzecz praw człowieka oraz organizacji: Nomada Stowarzyszenie, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Homo Faber, Polskie Forum Migracyjne, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Salam Lab, Dom Otwarty, Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, Chlebem i Solą, Uchodźcy.info, RATS Agency, Kuchnia Konfliktu, Strefa WolnoSłowa i innych.
W dobie ograniczania swobody działania mediów i kurczącej się wolności słowa, Grupa Granica realizuje nasze prawo do informacji na temat najważniejszego konfliktu bieżącego roku w Polsce.

Press

Radio 357 radio internetowe, które zostało liderem rynku. Za zbudowanie na zgliszczach Trójki jakościowego miejsca w świecie radia online, za udane łączenie tradycyjnych treści z nowymi technologiami i sposobami finansowania.

Po udanym debiucie zaledwie rok temu – kiedy nazywali się „prawdopodobnie najbardziej szalonym niezależnym medialnym projektem w Polsce” – dziś są profesjonalnie tworzonym medium, które proponuje nowe formaty, znakomicie wykorzystuje media społecznościowe, prowadzi regularne serwisy informacyjne. Obecnie stacja stawia na rozwój podcastów. I wciąż ulepsza technologicznie swoją aplikację. Jednak Radio 357 to nie tylko zaawansowana technologia, dwa studia, dobry sprzęt, lecz – jak mówią jego dziennikarze – „Radio to ludzie. Nie tylko załoga, ale przede wszystkim radiowa społeczność. Słuchacze i Patroni, dzięki którym to wszystko jest możliwe”.
Radio 357 potwierdza, że w mediach można funkcjonować bez pieniędzy reklamodawców. Ufa takiemu modelowi już ponad 37 tysięcy patronów.

Press

Voice House – platforma podcastowa, która zadebiutowała jesienią 2020 roku, a dziś jest jedną z bardziej wyrazistych nowych marek mediowych w Polsce.

Nominowana za „Za rozwijanie jakościowego i nowatorskiego dziennikarstwa w obszarze podcastów, konsekwentne dążenie do łączenia różnych platform i form mediowych”.
Autorska platforma Jarosława Kuźniara oferuje podcasty edukacyjne, biznesowe, podróżnicze, a nawet lifestylowe i o tematyce sportowej. Voice House znakomicie odnajduje się w świecie nowych technologii – buduje w Polsce świadomość podcastów jakości premium i z powodzeniem kreuje nowe medialne twarze. Przed Voice House stoi teraz zadanie stworzenia Voice House Club – będzie to strefa audycji dostępnych dzięki subskrypcji, a jej członkowie będą mogli spotykać się z gośćmi i bohaterami podcastów także w świecie offline.

***

Organizatorami konkursu są: Magazyn „Press” i Fundacja Grand Press
Mecenas konkursu: Kulczyk Investments
Partnerzy konkursu: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Grupa Lux Med, Jeronimo Martins Polska, Grupa Żywiec, UPC Polska, Agencja MSL z Grupy Publicis
Partner nagrody Grand Press Economy - Allegro
Partner nagrody Grand Press Digital - Meta
Partner nagrody im. Bohdan Tomaszewskiego - BNP Paribas Bank Polska
Partner nagrody Książka Reporterska Roku - Miasto Sopot
Partner nagrody Czytelników - księgarnia Nexto PL
Partnerzy Gali: British American Tobacco, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców Repropol, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Piloci Studio, Studio Cocosound, Producent napoju Coca-Cola, Aco Solutions, Royal Catering

***

Wszystkie nominacje we wszystkich kategoriach Grand Press 2021 poniżej:

(26.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.