Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter nadal spowalniany w Rosji

Twitter zaprzecza, ale Rosja wciąż stawia zarzuty (fot. Pixabay.com)

Rosja będzie nadal spowalniać prędkość Twittera na urządzeniach mobilnych, dopóki wszystkie treści uznane za nielegalne nie zostaną usunięte - wydał komunikat Roskomnazdor, regulator tamtejszego rynku mediów.

Rosyjskie władze podjęły ostatnio kroki w celu ściślejszego regulowania działalności gigantów technologicznych. Nałożone zostały niewielkie grzywny za naruszanie treści, a także wydano nakaz dla zagranicznych firm posiadania oficjalnych przedstawicielstw w Rosji i przechowywania danych osobowych obywateli na terytorium tego kraju.

Roskomnadzor poinformował, że Twitter od marca podlega represyjnemu spowolnieniu w Rosji za posty zawierające pornografię dziecięcą, informacje o nadużywaniu narkotyków lub wezwania nieletnich do popełnienia samobójstwa. Twitter zaprzecza, aby platforma była wykorzystywana do promowania nielegalnych zachowań. Serwis twierdzi, że prowadzi politykę zerowej tolerancji dla wykorzystywania seksualnego dzieci, zabrania też promowania samobójstw lub samookaleczeń.

Roskomnadzor oznajmił, że Twitter, na który w tym roku nałożono grzywnę w wysokości 38,4 mln rubli (511 900 dol.) systematycznie ignorował żądania usunięcia zakazanych materiałów począwszy od 2014 roku, ale ostatnio usunął blisko 90 proc. nielegalnych postów. „Pozostaje jednak 761 nieusuniętych postów. Warunkiem zniesienia ograniczenia dostępu na urządzeniach mobilnych jest całkowite usunięcie przez Twittera zakazanych materiałów wykrytych przez Roskomnadzor” - zakomunikował regulator.

(MAC, 30.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.