Dział: PRASA

Dodano: Listopad 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Wiejak i Agnieszka Mazuś wracają do "Dziennika Wschodniego"

Decyzją nowego zarządu Krzysztof Wiejak wraca na stanowisko redaktora naczelnego, a Agnieszka Mazuś na stanowisko zastępczyni (fot. materiały prasowe)

Do zarządzania "Dziennikiem Wschodnim" (Corner Media) zostają przywróceni Krzysztof Wiejak i Agnieszka Mazuś, odwołani przez likwidatora w lutym br. z funkcji naczelnego i zastępczyni redaktora naczelnego.

27 października Sąd Rejonowy w Pruszkowie zdecydował, że udziały Tomasza Kalinowskiego, większościowego udziałowca "Dziennika Wschodniego", będą miały przymusowego zarządcę. Został nim wierzyciel Kalinowskiego - Wojciech Strzałkowski. Wykorzystując prerogatywy do wyboru zarządu, zwołał walne zgromadzenie, na którym wraz z mniejszościowymi udziałowcami (członkami redakcji) wybrał nowy, jednoosobowy zarząd. Zasiadł w nim Paweł Buczkowski, wicenaczelny "Dziennika Wschodniego".

Decyzją Buczkowskiego Krzysztof Wiejak wraca na stanowisko redaktora naczelnego, a Agnieszka Mazuś na stanowisko zastępczyni. Buczkowski pozostanie zastępcą redaktora naczelnego.

– Od chwili zwolnienia Krzysztofa Wiejaka i Agnieszki Mazuś cały zespół liczył na ich przywrócenie do pracy. Uważaliśmy, że ich brak w redakcji bardzo osłabia gazetę. Dlatego teraz liczę, że jak najszybciej oboje wrócą do pracy w "Dzienniku Wschodnim" na swoich stanowiskach – mówi Paweł Buczkowski. 

Jednocześnie trwa proces w postępowaniu o rozwiązanie spółki Corner Media, wydawcy "Dziennika Wschodniego". Główną przyczyną rozwiązania spółki był brak zarządu, który został już powołany.

(BAE, 29.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.