Dział: PRASA

Dodano: Październik 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rusza proces o rozwiązanie spółki wydającej "Dziennik Wschodni"

Na pierwszej rozprawie zeznawać będą m.in. zwolnieni pracownicy spółki wydającej "Dziennik Wschodni" (fot. Roman Kraft/Unsplash)

W czwartek 14 października odbędzie się pierwsza rozprawa w postępowaniu o rozwiązanie spółki Corner Media, wydawcy "Dziennika Wschodniego".

Rozprawa odbędzie się w Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku o godz. 9, a jako świadkowie zeznawać będą m.in. zwolnieni były redaktor naczelny "Dziennika Wschodniego" Krzysztof Wiejak i jego zastępczyni Agnieszka Mazuś oraz dziennikarka Agnieszka Antoń-Jucha, która została przywrócona do pracy.

Pozew o rozwiązanie spółki złożył w lutym 2020 roku Tomasz Kalinowski, większościowy wspólnik Corner Media. Decyzję argumentował tym, że wydawnictwo nie ma zarządu, a on sam wglądu w wyniki finansowe.

W grudniu 2020 roku na kuratora spółki wyznaczono Leszka Kukawskiego, który został w lutym br. jej likwidatorem i zwolnił m.in. Wiejaka i Mazuś, a na stanowisko redaktora naczelnego "Dziennika Wschodniego" powołał Pawła Puzia. Po tym, jak w marcu sąd uchylił postanowienie o likwidacji spółki, Puzio zrezygnował z funkcji naczelnego.

Średnia sprzedaż "Dziennika Wschodniego" w sierpniu br. wyniosła 2566 egz.

(KRY, 13.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.