Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W weekend TVN rozpoczyna pokazywanie skoków narciarskich

Do TVN z TVP przechodzi Sebastian Szczęsny (fot. Cezary Piwowarski/TVN)

W najbliższy weekend rozpoczyna się Puchar Świata w skokach narciarskich, który pierwszy raz transmitować będzie TVN. Studio poprowadzą Damian Michałowski i Sebastian Szczęsny, a zawody skomentują Igor Błachut i Marek Rudziński.

"Duży kanał marzył przez wiele lat o wielkim sporcie i dopiero Discovery mu ten sport dało" - mówił podczas konferencji prasowej Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Edward Miszczak zapowiedział, że nadawca będzie chciał odmłodzić widownię skoków.

Sezon skoków 2021/22 rozpoczną piątkowe kwalifikacje w Niżnym Tagile. W TVN widzowie zobaczą dwa konkursy indywidualne zaplanowane na sobotę i niedzielę. Eurosport 1 pokaże dodatkowo piątkowe kwalifikacje, a niedzielne kwalifikacje dostępną będą na żywo wyłącznie w Playerze.

Studio w TVN prowadzić będą Damian Michałowski i Sebastian Szczęsny (przeszedł z redakcji sportowej TVP), a w Eurosport 1 Paweł Kuwik i Michał Korościel. W studiach na obu antenach pojawią się również relacje i wywiady przygotowane przez Kacpra Merka. W serwisie Player.pl studia Eurosportu nie będą przerywane reklamami. Skoki zarówno w Eurosporcie, jak i w TVN komentować będą Igor Błachut i Marek Rudziński. Relacje dla TVN 24 przygotowywać będą Paweł Łukasik i Krzysztof Skórzyński.

Ponadto TVN 24 od piątku do poniedziałku będzie emitować "Strefę kibica" - ok. 8.35 i w "Dzień po dniu" o 23. TVN po "Faktach" pokazywać ma kroniki Pucharu Świata w skokach narciarskich. W ramówce TTV znajdzie się z kolei magazyn "Prosto ze skoczni".

W TVN, Eurosporcie 1 i Playerze transmitowane będą wszystkie zawody rozgrywane poza Polską, a kwalifikacje oraz konkursy w Wiśle i Zakopanem w Eurosport 1 i Playerze - te dwie imprezy zobaczą również widzowie TVP.

Discovery na nadchodzący sezon nie udzieliło sublicencji TVP, jak to miało miejsce w sezonach 2018/2019, 2019/2020 i 2020/2021.

Najdroższe reklamy wokół listopadowym transmisji konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w TVN kosztują 63,5 tys. zł. W cenniku są również bloki, które podlegają specjalnej wycenie.

Skoki narciarskie w TVN, a nie TVP. Eksperci: strata dla TVP i rynkowa rewolucja

(KOZ, 18.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.