Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 04, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szczęsny i Michałowski w studio skoków w TVN. Skórzyński reporterem

Krzysztof Skórzyński musiał zrezygnować z polityki. Teraz ma być reporterem przy skokach narciarskich (fot. materiały prasowe)

Do TVN z TVP przechodzi Sebastian Szczęsny, który w parze z Damianem Michałowskim będzie prowadzącym studio skoków narciarskich. Krzysztof Skórzyński, odsunięty przez stację od tematów politycznych, ma wraz z Pawłem Łukasikiem tworzyć materiały reporterskie.

Sebastian Szczęsny z mediami sportowymi związany jest od ponad 20 lat. Poprzednio pracował w TVP, gdzie m.in. komentował skoki narciarskie. Damian Michałowski od marca 2020 roku jest jednym z prowadzących "Dzień dobry TVN". Karierę w mediach zaczynał jednak od redakcji sportowych. Był dziennikarzem sportowym Radia Zet i TOK FM.

Krzysztof Skórzyński natomiast, który skoki obsługiwał będzie reportersko (wraz z Pawłem Łukasikiem), został zawieszony w TVN w drugiej połowie września po opublikowaniu e-maili z prywatnej skrzynki Michała Dworczyka, szefa kancelarii premiera. Z listów tych wynikało, że dziennikarz doradzał Dworczykowi. W połowie października poinformowano, że dziennikarz nie odchodzi z TVN Grupa Discovery, ale nie będzie już zajmować się polityką i nie będzie też pracować dla "Faktów" TVN. Wkrótce potem press.pl jako pierwszy poinformował, że Skórzyński będzie pracował przy skokach.

W ramach studia będą emitowane m.in. rozmowy ze skoczkami i trenerami, łączenia z reporterami, analizy ekspertów i materiały zza kulis Pucharu Świata. Pokazywane będą też reakcje fanów z mediów społecznościowych. Studio ma być interaktywne. Zostanie w nim użyta technologia "teleportacji" ekspertów i skoczków, a także grafiki w rozszerzonej rzeczywistości i wirtualne ekrany funkcyjne.

Komentatorami wszystkich konkursów Pucharu Świata w TVN i Eurosporcie 1 będą Marek Rudziński oraz Igor Błachut, dziennikarze Eurosportu 1. Biuro prasowe TVN Grupa Discovery nie odpowiedziało na pytanie, czy studio TVN będzie nadawane też w Eurosporcie 1.

Najbliższy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich transmitować będzie TVN, a nie TVP. Dotyczy to konkursów rozgrywanych poza Polską. Dodatkowo w TVN i telewizji Metro będą emitowane kilkuminutowe "Kroniki Pucharu Świata w skokach narciarskich", a w TTV program "Prosto ze skoczni". Z kolei 11 listopada TVN wyemituje program "Małyshowmania" którego głównym bohaterem będzie Adam Małysz. Show poprowadzi Michał Kempa.

Pierwsze konkursy tegorocznej edycji Pucharu Świata odbędą się już 20 i 21 listopada w rosyjskim Niżnym Tagile. Sobotnie i niedzielne konkursy indywidualne transmitowane będą w TVN, Eurosporcie 1 i Player.pl. Eurosport 1 i serwis Player.pl pokażą dodatkowo piątkowe kwalifikacje.

(MNIE, 04.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.