Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Franas i Gigołła, byli naczelni "Wrocławskiej", na czele konkurencyjnego portalu

Arkadiusz Franas był naczelnym "Gazety Wrocławskiej od 2010 roku. (screen YouTube/echo24.tv)

Były redaktor naczelny "Gazety Wrocławskiej" Arkadiusz Franas został naczelnym portalu TuWroclaw.com. Dotychczasowy naczelny Bartosz Senderek będzie jego zastępcą.

Razem z Arkadiuszem Franasem do portalu dołączył Michał Gigołła, który we wrześniu odszedł z Polska Press po ponad 21 latach pracy. Przez wiele lat pracował tam razem z Franasem, początkowo jako dziennikarz, szef działu, potem sekretarz redakcji, a następnie jako jego zastępca ds. online. Wspólnie doprowadzili do tego, że Gazetawrocławska.pl przez kilka lat była jednym z najlepiej rozwiajających się serwisów regionalnych w całej Polska Press.  

W rozmowie z "Press" Franas wyjaśnia, że chce wykorzystać dotychczasową popularność marki TuWroclaw.com i stworzyć serwis pożyteczny dla mieszkańców. - Jest duża przestrzeń, aby nasz portal działał prężnie w milionowym mieście - stwierdza.

Bez wątpienia jednak będzie konkurował z serwisem Gazetawroclawska.pl, który co prawda stracił impet pod rządami nowego kierownictwa redakcji (po przejęciu firmy przez Orlen już drugi raz zmieniono naczelnego), ale wciąż jest znaną marką w mieście.

Oficjalnie pracę w nowej redakcji Franas rozpoczął 8 listopada, ale już od kilkunastu dni analizował, jak można rozwijać stronę. Wszystkim obecnym pracownikom redakcji TuWroclaw.com zaproponował dalszą współpracę.

Press

- Michał Gigołła wspomagał mnie w poprzednim przedsięwzięciu i dołączył do mnie, ale nie mam w tym momencie planów personalnych ani wobec moich dawnych współpracowników, ani wobec osób, które aktualnie są w redakcji - mówi Franas. 

Michał Gigołła odszedł z "Gazety Wrocławskiej" we wrześniu br. Chce wykorzystać w portalu wieloletnie doświadczenie online'owe, jakie zdobył w Polska Press.

Arkadiusz Franas był redaktorem naczelnym "Gazety Wrocławskiej" od 2010 roku, wcześniej pełnił funkcję zastępcy naczelnego. W tym roku musiał odejść ze stanowiska - nowy zarząd Polska Press po kupnie firmy przez Orlen wymienił wszystkich naczelnych swoich mediów regionalnych (z wyjątkiem szefa "Echa Dnia" w Kielcach). 31 maja br. odszedł za porozumieniem stron.

- To zamknięty rozdział, wszystkim kolegom, którzy tam pracują, życzę jak najlepiej, ale nasze relacje są tylko i wyłącznie towarzyskie - mówi Franas. 

(KAP, 09.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.