Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Socha będzie szkolił dziennikarzy w Google News Lab

Robert Socha przez 18 lat związany był z TVN, był reporterem w redakcji "Superwizjera" (fot. materiały prasowe)

Robert Socha, reporter śledczy "Superwizjera" (TVN), został Teaching Fellow na Europę Środkowo-Wschodnią w Google News Lab. Będzie prowadził szkolenia dla dziennikarzy i pracowników mediów z wykorzystywania narzędzi cyfrowych do tworzenia materiałów prasowych i weryfikacji informacji.

Robert Socha 18 lat związany był z TVN - pracował w redakcji "Superwizjera". W Google News Lab będzie prowadził szkolenia dla mediów z naszego regionu Europy.

W latach 2016-2017 Socha był stypendystą Fundacji Niemana na Uniwersytecie Harvarda, gdzie zajmował się badaniem relacji mediów, prawa i technologii. Z wykształcenia jest prawnikiem (skończył aplikację prokuratorską i zdał egzamin prokuratorski). Napisał dwie książki: "Piórem i Paragrafem. Praktyczny przewodnik dla dziennikarzy" oraz "Nie chodziło o okup. Kulisy porwania Krzysztofa Olewnika". W 2008 roku był nominowany do nagrody Grand Press w kategorii reportaż telewizyjny.

Google News Lab to dział Google, którego celem jest dostarczanie mediom wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań wspierających nowoczesne i jakościowe dziennikarstwo. Organizowane przez Google bezpłatne warsztaty dla dziennikarzy szerzą wiedzę o wykorzystywaniu technologii i danych do odkrywania tematów, uatrakcyjniania materiałów dziennikarskich, prowadzenia śledztw dziennikarskich i weryfikacji treści.

Google w Polsce od kilku lat prowadzi też sesję otwartych spotkań - letnią szkołę Google News Lab. W tegorocznej edycji warsztatów wzięło udział ponad 200 przedstawicieli kilkudziesięciu redakcji z całego kraju. Warsztaty dotyczyły m.in. narzędzi przydatnych w wyszukiwaniu i sprawdzaniu informacji, wizualizowaniu danych oraz tworzeniu angażujących, interaktywnych materiałów - zarówno tekstów, jak i audio oraz wideo. W ostatnich kilkunastu miesięcach w szkoleniach Google News Lab w Polsce wzięło udział ponad 4,5 tys. osób.

Poprzednio rolę Teaching Fellow w Google News Lab pełnili kolejno: Beata Biel, Daniel Rząsa, Marek Miller i Piotr Zieliński.

(BAE, 08.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.