Temat: wspomnienie

Dział: SYLWETKI

Dodano: Październik 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Knapik, lektor filmowy

6 września chwilę przez 78 urodziny zmarł Tomasz Knapik, legendarny lektor filmowy i telewizyjny.

O śmierci Tomasza Knapika poinformował w mediach społecznościowych jego syn Maciej. "Od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety" - napisał.

Tomasz Knapik urodził się w 1943 roku. Z wykształcenia był elektrotechnikiem. Wykładał na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Pracę w mediach rozpoczął w Rozgłośni Harcerskiej. Później pracował w Polskim Radiu (głównie w Trójce). Współpracował z wieloma stacjami telewizyjnymi i radiowymi, m.in. Polsatem i RMF FM. Był lektorem filmów, seriali, zwiastunów i reklam. Po zmianie ustrojowej w naszym kraju został lektorem Polskiej Kroniki Filmowej do końca jej istnienia. W 2008 roku nagrał komunikaty głosowe, które są wykorzystywane w autobusach i tramwajach warszawskiego ZTM.

MNIE

Pozostałe tematy weekendowe

Już 33 serwisy lokalne Wyborczej. Chrzan: „To były...
Bohdan Sienkiewicz, twórca kultowego programu żeglarskiego
Stefan Bratkowski - publicysta, dziennikarz...
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.