Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Do dzisiaj KRRiT ma czas na przekazanie do sądu skargi TVN na Kołodziejskiego

KRRiT decyzję w sprawie przedłużenia koncesji TVN 24 podjęła cztery dni przed wygaśnięciem prawa do nadawania (fot. Piotr Molecki/East News)

W czwartek mija termin, jaki ma Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na przekazanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargi TVN SA na bezczynność przewodniczącego KRRiT i na przewlekłość postępowania KRRiT w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN 24.

- Skarga wraz z odpowiedzią KRRiT zostanie przekazana do WSA w ustawowym terminie 30 dni od dnia jej złożenia, czyli najpóźniej w czwartek - informuje Jolanta Dębska, naczelniczka wydziału dokumentacji i organizacji posiedzeń w departamencie prezydialnym biura Krajowej Rady.

Postępowanie w sprawie przedłużenia koncesji TVN 24 trwało ponad 19 miesięcy. - Nie było żadnego prawnego czy formalnego uzasadnienia dla takiej bezprecedensowej zwłoki - uważa Katarzyna Issat, szefowa ds. komunikacji korporacyjnej w TVN Discovery Polska. - Kodeks postępowania administracyjnego obliguje KRRiT do wydania decyzji niezwłocznie, a w przypadkach szczególnie skomplikowanych w ciągu 60 dni - tymczasem nad koncesją dla TVN 24 KRRiT obradowała przez 594 dni - zwraca uwagę Issat.

I tłumaczy dalej: - Składając skargę do sądu, chcemy, żeby sąd zweryfikował przebieg postępowania rekoncesyjnego dla TVN 24 i wskazał prawidłowy wzorzec zachowania KRRiT we wszystkich podobnych postępowaniach - co będzie miało znaczenie dla wszystkich nadawców funkcjonujących w Polsce, w tym dla kanałów TVN Grupa Discovery.

Koncesja TVN 24 wygasała 26 września 2021 roku. TVN wystąpił o jej przedłużenie już na początku lutego 2020 roku. KRRiT decyzję w tej sprawie podjęła cztery dni przed wygaśnięciem prawa do nadawania.

(KOZ, 28.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.