Dział: PRASA

Dodano: Październik 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Remanent" Jerzego Chromika za miesiąc w księgarniach

Książka z wyborem reportaży i wywiadów Jerzego Chromika jest już przygotowywana do druku. Będzie ją można kupić pod koniec listopada (fot. materiały Wydawnictwa SQN)

Pod koniec listopada ukaże się książka z tekstami dziennikarza sportowego Jerzego Chromika. Będzie to zbiór reportaży i wywiadów opublikowanych w "Sportowcu", "Meczu", "Przeglądzie Sportowym", "Expressie Wieczornym" i w serwisie sport.tvp.pl.

- Od września jestem na emeryturze, mam więc czas na remanent - mówi Jerzy Chromik. Z Wydawnictwem SQN dziennikarz podpisał umowę na wydanie dwóch tomów "Remanentu". Pierwszy ma mieć premierę 29 listopada. Złożą się na niego najgłośniejsze teksty dziennikarza - głównie z tygodnika "Sportowiec", w którym debiutował. Będzie w nim m.in. o tym, jak zginął w wypadku samochodowym pod Łodzią włoski piłkarz Gaetano Scirea - legenda Juventusu Turyn. Będą też wywiady, z których Chromik słynął, m.in. z Dariuszem Dziekanowskim, Zbigniewem Bońkiem, Januszem Gajosem, Włodzimierzem Szaranowiczem.

- Wiosną ukaże się drugi tom, na który złożą się spisane przeze mnie wspomnienia mistrza Kazimierza Górskiego z lat 1936-1987 oraz rozmowy z jego uczniami: Jackiem Gmochem, Andrzejem Strajlauem, Grzegorzem Latą, Lesławem Ćmikiewiczem, Włodzimierzem Lubańskim i Hubertem Kostką - mówi Chromik.

W planach ma jeszcze trzeci tom, poświęcony korupcji i patologiom w polskiej piłce nożnej. Chromik pisał demaskatorskie teksty na ten temat, był też konsultantem filmu Janusza Zaorskiego "Piłkarski poker".

(GK, 25.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.