Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Październik 22, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

R4S Consulting dzieli się na dwie odrębne spółki

Adam Hofman jest jednym z założycieli R4S Consulting (screen: YouTube/Wirtualna Polska)

Partnerzy R4S Consulting podjeli decyzję o podziale dotychczas realizowanej działalności biznesowej. W efekcie ze spółki R4S powstaną dwie firmy. Jedna będzie zarządzana przez Hofmana i Pietryszyna, druga przez Sokołowskiego i Wiórkiewicza.

Spółka Adama Hofmana i Roberta Pietryszyna ma się specjalizować w przygotowywaniu i realizacji strategii komunikacyjnych i biznesowych. Będzie także kontynuować obsługę klientów miedzynarodowych przez biura w Pradze i Budapeszcie.

Druga spółka, zarządzana przez Mariusza Sokołowskiego i Michała Wiórkiewicza, ma skoncentrować się na działaniach public relations, przede wszystkim na komunikacji strategicznej, media relations i komunikacji kryzysowej.

"Decyzja o podziale spółki ma służyć lepszej specjalizacji oferowanych usług,
dostosowanych do oczekiwań klientów" – tłumaczą decyzję partnerzy spółki i dodają, że formalny proces podziału już się rozpoczął. W oświadczeniu spółki czytamy, że podjęcie decyzji o podziale poprzedziły konsultacje i analizy, a partnerzy ściśle współpracują przy realizacji procesu.  

R4S Consulting od miesięcy mierzy się z kryzysem wizerunkowym. W czerwcu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali jej warszawskie biuro. Z informacji "Gazety Wyborczej" i Fundacji Reporterów wynika, że CBA interesuje się umowami R4S m.in. z państwowym przedsiębiorstwem Azoty, na którym firma "zarobiła w 2016 roku grubo ponad pół miliona złotych". W ub.r. serwis OKO.press opublikował artykuł o nieetycznej działalności agencji. Według śledztwa Fundacji Reporterów agencja R4S, realizując internetową kampanię dla Coca-Coli, miała korzystać z usług farmy trolli.

O współwłaścicielu agencji Adamie Hofmanie stało się też głośno za sprawą mecenasa Romana Giertycha, który informował o ofertach złożonych reprezentowanemu przez niego bankierowi Leszkowi Czarneckiemu. Hofman miał proponować Czarneckiemu zatrudnienie byłego prezesa banku Pekao SA Michała Krupińskiego i udział w przejęciu stacji informacyjnej TVN 24.

W ostatnim czasie z agencji R4S Consulting odeszło dwóch partnerów: Igor Janke, który jako powód wskazał objęcie przez jego żonę Bognę Janke stanowiska sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP, oraz Sławomir Jastrzębowski, który zajął się zarządzaniem serwisem Salon24.pl. 

Zapytaliśmy właścicieli spółki o szczegóły podziału. Czekamy na odpowiedź. 

(BAE, 22.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.