Dział: INTERNET

Dodano: Październik 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reporterzy bez Granic reagują ws. dziennikarzy niewpuszczanych na pl. Piłsudskiego

Na plac, gdzie odbywały się obchody miesięcznicy, dziennikarze i aktywiści mieli zakaz wstępu (screen Twitter.com/Krzysztof Boczek)

Organizacja Reporterzy bez Granic potępia działanie policjantów, którzy w niedzielę w czasie obchodów miesięcznicy smoleńskiej utrudniali pracę dziennikarzom. 

Jak informowaliśmy, w niedzielę policja nie wpuściła m.in. reporterów OKO.press i dziennikarzy obywatelskich na warszawski plac Piłsudskiego, gdzie wcześniej trwały obchody miesięcznicy smoleńskiej.

Z relacji obecnych tam przed południem dziennikarzy wynika, że na plac, gdzie ok. godz. 9 odbywały się obchody miesięcznicy, mogli wchodzić inni ludzie - np. ci, którzy poinformowali, że pracują w pobliskim hotelu - ale dziennikarze i aktywiści mieli zakaz wstępu.

"Dziennikarzowi Krzysztofowi Boczkowi i kamerzyście OKO.press zabroniono relacjonowania uroczystości smoleńskich organizowanych przez PiS w przestrzeni publicznej w niedzielę, podczas gdy innego dziennikarza OKO.press wyprowadziło 12 policjantów" – napisali na Twitterze Reporterzy bez Granic.

(BAE, 14.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.