Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN może mocniej postawić na sport, nie wyklucza kolejnych transmisji

TVN Grupa Discovery transmisje sportowe dotychczas pokazywała przede wszystkim na antenach Eurosportu (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Po przejęciu praw do Pucharu Świata w skokach narciarskich TVN Grupa Discovery nie wyklucza, że na jej antenach, w tym głównej, pojawi się więcej transmisji sportowych.

Dotąd TVN nie transmitował regularnie żadnych zawodów sportowych. Choć grupa posiada prawa do wielu rozgrywek w różnych dyscyplinach, pokazywano je głównie w stacjach Eurosportu. Na pytanie, czy stacja teraz mocniej postawi na sport na głównej antenie, biuro prasowe TVN Grupy Discovery odpowiedziało: "Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy widzów. Wiemy, że sport to emocje, które najlepiej przeżywa się wspólnie". Podkreślono, że stacja nie wyklucza, iż w przyszłości niektóre transmisje Eurosportu pojawią się też na innych antenach TVN. Przypomniano, że już w ubiegłym roku grupa zdecydowała się pokazać decydujące mecze Igi Świątek w Roland Garros w głównym TVN. 

W ostatnim czasie TVN Grupa Discovery poinformowała, że nie udzieli TVP sublicencji na emisję Pucharu Świata w skokach narciarskich, a zawody będzie emitowała na głównej antenie TVN. Ponadto na początku października ogłoszono, że Eurosport nabył prawa do żużlowego Grand Prix na 10 lat (wcześniej miał je Canal+). Również na dekadę przedłużono prawa do tenisowych turniejów Laver Cup i Australian Open. TVN Grupa Discovery ma też wyłączne prawa do zimowych i letnich igrzysk olimpijskich do 2024 roku. Transmisjami z nadchodzących igrzysk w Pekinie w 2022 roku podzieliła się z TVP.

(MNIE, 13.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.