Dział: PRASA

Dodano: Październik 07, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Babcia Kasia skazana za "naruszenie nietykalności cielesnej trzech policjantów"

Babcia Kasia była nominowana do Medalu Wolności Słowa - w czwartek usłyszała wyrok (fot. Jakub Kaminski/East News)

Katarzyna Augustynek, aktywistka uliczna znana jako Babcia Kasia, wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy - Śródmieścia, została skazana na sześć miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych. Adwokatka Katarzyny Agustynek poinformowała, że już złożyła sprzeciw. Jako że był to tzw. wyrok nakazowy, "wyrok ten stracił ważność, nie istnieje".

Uznano ją za winną naruszenia nietykalności cielesnej trzech policjantów. Do incydentu doszło 26 marca 2021 roku. Babcia Kasia została przewieziona do komendy policji przy ul. Wilczej w Warszawie.

Teraz została skazana na sześć miesięcy nieodpłatnych prac społecznych - ma pracować 20 godzin miesięcznie, a także zapłacić 220 złotych kosztów sądowych. Adwokatka Katarzyny Agustynek poinformowała, że już złożyła sprzeciw. Jako że był to tzw. wyrok nakazowy, "wyrok ten stracił ważność, nie istnieje".

Katarzyna Augustynek była nominowana w Kategorii Obywatel w pierwszej edycji Medalu Wolności Słowa przyznawanego przez Fundację Grand Press.

Augustynek nominowano za to, że "broni praw kobiet, osób LGBT, nauczycieli, niezależnych sędziów i prokuratorów, kpiąc jednocześnie z opresyjnego państwa".

(AMS, 07.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.