Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 22, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora i Helios zakończyły negocjacje dotyczące zmiany warunków opcji menedżerskich Heliosa

Agora SA posiada 91,4 proc. udziałów w Helios SA (fot. Pixabay.com)

Zarząd Agory poinformował, że wczoraj, 21 września, spółka zakończyła negocjacje z kluczowymi menedżerami spółki zależnej Helios SA, będącymi jednocześnie akcjonariuszami mniejszościowymi Helios SA.

Negocjacje dotyczyły zmiany warunków opcji kupna-sprzedaży posiadanych przez menedżerów Heliosa akcji w Helios SA, a zakończyły się podpisaniem aneksów do wcześniejszych umów. Zakres uzgodnionych zmian obejmuje m.in. odłożenie w czasie możliwości wezwania spółki przez menedżerów do nabycia posiadanych przez nich akcji Helios SA (opcja put). Rozmowy dotyczyły także odłożenia w czasie uprawnienia spółki do wezwania menedżerów do sprzedaży posiadanych przez nich akcji Helios SA (opcja call będzie mogła być wykonana najwcześniej 1 lipca 2025 roku).

Dodatkowo cena wykupu ok. 58 proc. akcji nabywanych w ramach opcji put od menedżerów do dnia 30 czerwca 2025 roku ustalona zostanie na podstawie wyników Helios SA za lata obrotowe 2018 i 2019. W pozostałym zakresie - a od 1 lipca 2025 roku w odniesieniu do wszystkich akcji - podstawą obliczenia ceny akcji w ramach opcji put oraz opcji call będzie wynik Helios SA za dwa ostatnie lata obrotowe.

Agora SA posiada 91,4 proc. udziałów w Helios SA. Pozostałe udziały należą do menedżerów.

(AMS, 22.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.