Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 20, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Członek RMN chce informacji o sytuacji w Radiu Gdańsk

Robert Kwiatkowski poruszył sprawę Radia Gdańsk podczas czwartkowego posiedzenia RMN (fot. Jan Bielecki/East News)

Robert Kwiatkowski, członek Rady Mediów Narodowych i poseł Lewicy, chce wyjaśnień od władz Radia Gdańsk m.in. w sprawie rozwiązania umowy z dziennikarzem Marcinem Mindykowskim, który podpisał list w obronie TVN.

Robert Kwiatkowski poruszył sprawę podczas czwartkowego posiedzenia RMN. - Zażądałem informacji na temat sytuacji w Radiu Gdańsk nie tylko w związku ze sprawą dziennikarza, który podpisał list w obronie TVN i została z nim rozwiązana umowa o współpracy, ale także z przypadkami cenzury i słabymi wynikami słuchalności - mówi Kwiatkowski. Dodaje, że RMN ma zwrócić się do Radia Gdańsk o wyjaśnienia.

- Poseł Kwiatkowski wystąpił z wnioskiem, żeby poprosić o informacje z Radia Gdańsk w sprawach, które pana posła interesują. Ma ten wniosek sformułować na piśmie i przesłać do mnie - informuje przewodniczący RMN Krzysztof Czabański.

Umowę z Marcinem Mindykowskim Radio Gdańsk rozwiązało 23 sierpnia. Dziennikarz informował, że wcześniej bezpośredni przełożony powiedział mu, iż prezes radia nie jest zadowolony z jego podpisu pod apelem w obronie TVN.

Podczas ostatniego posiedzenia RMN, głosami polityków PiS, wyraziła zgodę na powołanie Piotra Dziemiańczuka na dyrektora TVP 3 Szczecin.

(KOZ, 20.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.