Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 10, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zarząd TVP powołuje Piotra Dziemiańczuka na dyrektora TVP 3 Szczecin

Piotr Dziemiańczuk od lat 90. jest związany ze szczecińskim oddziałem TVP (screen szczecin.tvp.pl)

Zarząd Telewizji Polskiej zdecydował o powołaniu Piotra Dziemiańczuka na dyrektora TVP 3 Szczecin - ustalił "Press".

Jednocześnie TVP, zgodnie z przepisami, wystąpiła do Rady Mediów Narodowych o zgodę na powołanie Dziemiańczuka na to stanowisko. RMN zajmie się tym na posiedzeniu, które zwołane zostało na najbliższy czwartek 16 września.

Piotr Dziemiańczuk od marca 2019 roku pełni obowiązki dyrektora TVP 3 Szczecin. Wtedy ze szczecińskiego ośrodka telewizji publicznej odszedł dotychczasowy szef Piotr Lichota.

Dziemiańczuk z TVP 3 Szczecin związany jest od lat 90. Początkowo pracował jako reporter programu informacyjnego "Kronika", a później - wydawca. Na początku 2016 roku został wydawcą "Panoramy" TVP 2, a w październiku 2016 roku szefem redakcji serwisów TVP Info (dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej był wówczas Piotr Lichota). Gdy stracił tę funkcję, był wydawcą. W 2017 roku Dziemiańczuk wrócił do TVP 3 Szczecin, zostając kierownikiem redakcji informacji.

(KOZ, 10.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.