Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Winnicki uruchamia kolejny multipleks i zwiększa zasięg dotychczasowych

Nowy multipleks będzie nadawał na Dolnym Śląsku (fot. Pixabay.com)

Michał Winnicki reaktywuje MUX L1. Zamontowano już nadajnik i podano mapę zasięgu lokalnego multipleksu, który będzie emitował sygnał na Dolnym Śląsku. Spółki Winnickiego wprowadziły też zmiany w nadawaniu innych regionalnych MUX.

Z udostępnionych przez TV Dami Jelenia Góra map zasięgu reaktywowanego multipleksu L1 wynika, że obejmie on m.in. Zgorzelec, Karpacz, Jelenią Górę, Lubań, Lubin, Chojnów i Środę Śląską. Zamontowano nadajnik na Łysej Górze, skąd ruszyła już testowa emisja sygnału. - Obecnie kończymy uruchamianie stacji czołowej w Warszawie, która jest kompatybilna także z nadchodzącym formatem DVB-T2/HEVC. Natomiast jeszcze przez jakiś czas MUX L1 będzie działać w dotychczasowym standardzie DVB-T/H.264 - tłumaczy Michał Winnicki.

MWE Teleport, spółka Michała Winnickiego, jako jedyna złożyła do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wniosek o rezerwację częstotliwości MUX L1. Poprzednio operatorem tego multipleksu była Telewizja Łużyce, która straciła koncesję.

Z kolei z MUX Winnickiego we Wrocławiu, Kamieńsku i Częstochowie oraz Szczecinie usunięto część kanałów, m.in. Biznes 24 czy Ultra TV, i zmieniono parametry emisji. Dzięki temu zwiększono zasięg oraz poprawiono jakość pozostałych obecnych tam stacji.

(MNIE, 16.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.