Temat: na weekend

Dział: REKLAMA

Dodano: Sierpień 06, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kampania "Czarnek Out" to reakcja na faszyzujące wypowiedzi ministra

W ramach akcji pojawią się kolejne plakaty m.in. w Lublinie, Bydgoszczy i Płocku (fot. Pawel Wodzynski/East News)

W ramach kampanii "Czarnek Out" w 11 miastach na terenie Polski pojawiło się 29 billboardów wzywających ministra edukacji i nauki do podania się do dymisji. Akcja Demokracja, organizator akcji, zapowiada jej rozszerzenie na kolejne miasta.

W rozmowie z "Pressem" Bogumił Kolmasiak, kierownik kampanii w Akcji Demokracja, wyjaśnia, że chociaż hasło "Czarnek Out" jest najbardziej widoczną częścią akcji, jej głównym celem jest dodanie otuchy uczniom i uczennicom, którzy muszą radzić sobie z ministrem, który nie ukrywa swoich homofobicznych i seksistowskich opinii.

- Nasza kampania jest dosyć ostra, jak na nas, ale jest też skrojona na potrzeby przeciwnika - przyznaje Kolmasiak. - Dodaliśmy "Czarnek Out", żeby pokazać, że taka osoba nie może być na tym stanowisku, a jego wypowiedzi go dyskwalifikują. Jak zapowiada, kolejnym elementem działań będzie wiralowa kampania w internecie. Akcja Demokracja chce przygotować aplikację i stronę WWW. Plakaty zostaną również udostępnione zainteresowanym, którzy będą mogli je zawieszać w miejscach zamieszkania.

Czarnek: To jest skandal!

W reakcji na billboardy Przemysław Czarnek stwierdził, że są to plakaty wykorzystujące dzieci do ataków politycznych. W rozmowie z wPolityce.pl minister powiedział: "To jest skandal, którego do tej pory w Polsce nie było. Warto się temu przeciwstawiać. Przekroczono wszelkie możliwe granice".

- To pokazuje, że minister nie szanuje młodych osób i uważa, że nie mają prawa do własnego głosu - komentuje Kolmasiak, i wyjaśnia, że wiele uczniów i uczennic wsparło finansowo akcję i właśnie oni są głównymi organizatorami protestu. Dodaje przy tym, że taka wypowiedź Czarnka w pewnym sensie go cieszy. - Chcemy, aby kampania go zabolała - stwierdza Kolmasiak. Jego zdaniem minister Czarnek nie tyle nie nadaje się do pełnienia funkcji ministra, ile nie powinien w ogóle współpracować z młodzieżą ze względu na skrajną ideologizacją szkoły i faszyzujące wypowiedzi.

W rozmowie z "Pressem" Krystian Dudek, właściciel Instytutu Publico, specjalista z zakresu marketingu politycznego, autor kampanii wyborczych, podkreśla, że sposób komunikacji Czarnka jest stworzony, aby generować zainteresowanie. Według niego były wojewoda lubelski chce wykorzystać okazję do zyskania ogólnopolskiej rozpoznawalności. - Jego przekaz jest dostosowany do grupy docelowej, którą sobie wybrał, i są to w większości środowiska związane z Radiem Maryja - wyjaśnia.

(KAP, 06.08.2021)

Pozostałe tematy weekendowe

Siuzdak-Zyga wzmocni cyfrowe kompetencje zarządu Agory
Prank-dziennikarstwo
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.