Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 03, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie będzie śledztwa w sprawie redakcji piszących o R4S

Agencja Adama Hofmana pod koniec kwietnia wytoczyła też sprawy cywilne w związku z artykułami o "układzie wrocławskim" (screen: YouTube/Wirtualna Polska)

Prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie dziennikarzy OKO.press, Fundacji Reporterów i "Gazety Wyborczej", którzy pisali o agencji R4S, której współwłaścicielem jest były rzecznik PiS Adam Hofman.

W grudniu 2020 r. dziennikarze Fundacji Reporterów pisali w OKO.press, że R4S korzysta z farm trolli w kampaniach dla swoich klientów. Także w grudniu "Gazeta Wyborcza" opisała operację CBA "Argon", dotyczącą działań R4S. Jej szczegóły ujawniono w kwietniu we wspólnym tekście o "układzie warszawskim" Sebastiana Klauzińskiego (OKO.press), Konrada Szczygła (Fundacja Reporterów) i Jacka Harłukowicza ("Gazeta Wyborcza"). W związku z publikacją Harłukowicza dotknęły anonimowe ataki w mediach społecznościowych.

W marcu pełnomocnik spółki R4S zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu bezprawnego uzyskania informacji (art. 267 k.k.). Decyzja o odmowie lub wszczęciu postępowania powinna zapaść już w kwietniu. We wtorek OKO.press podało, że prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia. Decyzja nie jest prawomocna. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że już złożono na nią zażalenie. 

R4S to agencja public relations założona przez Adama Hofmana (byłego rzecznika PiS), Michała Wiórkiewicza i Mariusza Sokołowskiego.

(BKS, 03.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.