Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

OKO.press rozwiązuje umowę z Radosławem Grucą

"Ubolewamy nad tym, że kończy się w takich okolicznościach" - napisała redakcja serwisu (screen Youtube.com/Superstacja)

Redakcja OKO.press poinformowała, że z dniem 31 lipca rozwiązuje – za porozumieniem stron – umowę o pracę z Radosławem Grucą.

W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku redakcja podkreśla, że "według oficjalnych informacji – a wbrew uporczywie powtarzanej przez TVP i inne prorządowe media oraz publicystów wersji wydarzeń z nocy 23 na 24 lipca – Radek nie próbował prowadzić samochodu pod wpływem alkoholu".

"Ubolewamy nad tym, że kończy się w takich okolicznościach" - napisała o zakończeniu współpracy z dziennikarzem redakcja serwisu. 

Swoje oświadczenie wydał także Radosław Gruca. Napisał w nim, że postawiono mu dwa zarzuty: naruszenia nietykalności cielesnej policjanta i znieważenia go, ale nie ma zarzutu prowadzenia auta po pijanemu i nie odebrano mu prawa jazdy. 

"Nie wiem, na jakiej podstawie pracownicy rządowych mediów twierdzą, że było inaczej. Nie znam żadnych informacji ze śledztwa o wynikach mojego badania krwi, które nota bene były wykonane na moje żądanie. Nikt nie próbował się ze mną w tej sprawie kontaktować" - napisał w mediach społecznościowych Gruca. 

Radosław Gruca zapowiada, że pozwie Cezarego Gmyza za upublicznianie informacji o swoim zatrzymaniu. Korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz na Twitterze wymienił dziennikarza z imienia i nazwiska. - "Zataczając się na oczach funkcjonariuszy, wsiadł do samochodu i uruchomił silnik. Interweniujących policjantów obrzucił wyzwiskami i zaczął się z nimi szarpać. Musieli użyć środków przymusu" - napisał Gmyz na Twitterze.

"Jeśli twórcom tej kampanii wydaje się, że w taki sposób mogą mnie złamać i odwieść od wykonywania zawodu, który traktuję także jako misję - to się głęboko mylą. Będę pracował dalej" - podsumował Gruca swoje oświadczenie i zaprosił na swój program w Resecie Obywatelskim.

(BAE, 29.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.