Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Widownia Rolanda Garrosa w Eurosporcie najwyższa od ośmiu lat

Średnia widownia tegorocznego turnieju była o 30 proc. wyższa niż w 2020 roku (fot. Getty Images/Eurosport)

Turniej tenisowy Roland Garros oglądało w Eurosporcie 1 średnio 123 tys. widzów, co - jak informuje nadawca - jest najlepszym wynikiem od ośmiu lat.

Największą widownię miały mecze Igi Świątek, która doszła do ćwierćfinału gry pojedynczej i finału debla. Spotkanie czwartej rundy singla z Ukrainką Martą Kostjuk przyciągnęło 757 tys. widzów. Z kolei finałowy mecz debla, w którym Iga Świątek wraz z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands uległy czeskiej parze Barbora Krejcikova - Katerina Siniakova oglądało 578 tys. osób. Jest to najlepszy wynik w historii transmisji gry podwójnej w Eurosporcie.

Z kolei Magda Linette awansowała do trzeciej rundy gry pojedynczej i półfinału gry podwójnej. Jej spotkanie z Australijką Ashleigh Barty przyciągnęło 155 tys. widzów, a deblowy półfinał, w którym Polka wraz z Amerykanką Bernardą Perą przegrały z duetem Krejcikova - Siniakova oglądało 180 tys. widzów.

Średnia widownia tegorocznego turnieju była o 30 proc. wyższa niż w 2020 roku. 

Dane: Nielsen Media.

(KOZ, 15.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.