Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zarząd Agory podjął decyzję o połączeniu "Gazety Wyborczej" z Gazeta.pl

Plan integracji ma zostać wypracowany do końca roku (fot. Piotr Molecki/East News)

Zarząd spółki podjął decyzję o połączeniu dotychczasowego segmentu Prasa z pionem Gazeta.pl w jeden obszar biznesowy. Plan integracji obu biznesów zostanie wypracowany do końca roku.

Po publikacji naszego tekstu "Zarząd Agory chce połączyć Gazeta.pl z "Wyborczą", Michnik się nie zgadza", w którym opisaliśmy, że Agora planuje połączenie Gazeta.pl z "Gazetą Wyborczą", zarząd spółki przekazał opóźnioną informację poufną dotyczącą integracji obu biznesów.

W komunikacie czytamy, że powodem ujawnienia opóźnionej informacji poufnej jest podjęcie przez zarząd spółki decyzji o połączeniu dotychczasowego segmentu Prasa z pionem Gazeta.pl w jeden obszar biznesowy Grupy Agora realizujący wspólny cel wzrostu subskrypcji cyfrowych oraz wpływów reklamowych ze wszystkich powierzchni serwisów internetowych Agory S.A. Plan integracji ma zostać wypracowany do końca roku. Spółka nie wyklucza dodatkowych scenariuszy związanych ze strategią działalności segmentu Internet Grupy Agora.

Szefowie redakcji zostali poinformowani o połączeniu już wczoraj (we wtorek 8 czerwca). Po stronie redakcji "GW" był jednak duży opór, na połączenie miał nie zgadzać się redaktor naczelny "GW" Adam Michnik. 

- W "Wyborczej" panują złe nastroje. Zostaliśmy tym kompletnie zaskoczeni - mówi jeden z wysoko postawionych pracowników Agory. 

Po publikacji komunikatu zarząd Agory wysłał e-mail do pracowników spółki, w którym zaznaczył, że "najważniejszym kierunkiem rozwojowym mediów Agory jest cyfra". W wiadomości czytamy, że nowy pion skupiający media Agora S.A. będzie realizował wspólny cel, jakim jest maksymalizacja liczby subskrybentów Wyborcza.pl oraz wpływów reklamowych ze wszystkich powierzchni internetowych spółki. Zarząd zapowiedział także spotkania ze wszystkimi zespołami, w czasie których członkowie zarządu przedstawią plan połączenia.

(BAE, 09.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.