Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zarząd Agory chce połączyć Gazeta.pl z "Wyborczą", Michnik się nie zgadza

Adam Michnik nie chce, aby redakcja "GW" została włączona w struktury Gazeta.pl (fot. Piotr Molecki/East News)

Zarząd Agory nakazał połączenie Gazeta.pl z "Gazetą Wyborczą" - wynika z informacji do których dotarł "Press". Po stronie redakcji "GW" jest jednak duży opór, na połączenie ma nie zgadzać się redaktor naczelny "GW" Adam Michnik. Zarząd wydał w tej sprawie komunikat. 

Według nieoficjalnych informacji połączone redakcje miałyby podlegać kierownictwu portalu Gazeta.pl. To wiązałoby się ze zwolnieniami w redakcji "GW". Stanowisko miałby stracić m.in. Jerzy Wójcik, wydawca "Gazety Wyborczej", który sprawy nie chce komentować.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że decyzja zarządu Agory o połączeniu redakcji nie jest jeszcze ostateczna, bo sprzeciwia się jej m.in. Adam Michnik - redaktor naczelny "GW". Miał nawet zagrozić odejściem.

Po publikacji naszego tekstu zarząd Agora S.A. przekazał opóźnioną informację poufną, o tym, że podjął decyzję o rozpoczęciu procesu przeglądu opcji strategicznych działalności internetowej Grupy Agora.

W komunikacie czytamy, że powodem ujawnienia opóźnionej informacji poufnej jest podjęcie przez zarząd spółki decyzji o połączeniu dotychczasowego segmentu Prasa z pionem Gazeta.pl w jeden obszar biznesowy Grupy Agora realizujący wspólny cel wzrostu subskrypcji cyfrowych oraz wpływów reklamowych ze wszystkich powierzchni serwisów internetowych Agory S.A.

Plan integracji ma zostać wypracowany do końca roku. Spółka nie wyklucza dodatkowych scenariuszy związanych ze strategią działalności segmentu Internet Grupy Agora.

Artykuł będzie aktualizowany, zapraszamy na Press.pl

(BAE, 09.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.