Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Towarzystwo Dziennikarskie zebrało 27 tys. zł dla zwalnianych z Polska Press

Fundusz Solidarności Dziennikarskiej jest odpowiedzią na zmiany kadrowe w redakcjach gazet regionalnych Polska Press (fot. Jakub Kaminski/East News)

W ramach Funduszu Solidarności Dziennikarskiej, który ma pomagać zwolnionym z redakcji gazet Polska Press Grupy, Towarzystwo Dziennikarskie zebrało 27 tys. zł. 

Jak informuje "Press" szef Towarzystwa Dziennikarskiego Serweryn Blumsztajn, obecnie trwa proces docierania do ludzi, którym przekazywane będą zapomogi. - Jesteśmy w trakcie opracowywania regulaminu, wybraliśmy już komisję, która będzie rozdawała te zapomogi - mówi Blumsztajn. 

W komisji są Jerzy Modlinger, Anna Kwiatkowska i Danuta Stołecka. 

Fundusz Solidarności Dziennikarskiej jest odpowiedzią na zmiany kadrowe w redakcjach gazet regionalnych Polska Press Grupy, której właścicielem jest od marca Orlen, koncern naftowy należący do skarbu państwa. 

W grudniu ub.r., kiedy Orlen poinformował o zakupie Polska Press Grupy od niemieckiej spółki Verlagsgruppe Passau, Towarzystwo Dziennikarskie zaapelowało do członków redakcji gazet regionalnych o "stawianie oporu". Zapowiedziało również monitoring osób zwalnianych z Polska Press po przejęciu koncernu przez Orlen.

(BAE, 02.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.