Dział: REKLAMA

Dodano: Maj 31, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd zakazał FoodCare sprzedaży kilku opakowań produktów marki Gellwe

Sąd zakazał wprowadzania do obrotu kilku produktów marki Gellwe, bo ich opakowania są zbyt podobne do tych sprzedawanych przez Dr. Oetker (fot. materiały prasowe)

Sąd Okręgowy w Katowicach zakazał wprowadzania do obrotu kilku opakowań produktów marki Gellwe (FoodCare) tytułem zabezpieczenia żądań firmy Dr. Oetker Polska.

Firma Dr. Oetker Polska wystąpiła do Sądu Okręgowego w Katowicach z wnioskiem o zabezpieczenie jej roszczeń wobec spółki FoodCare dotyczących opakowań produktów marki Gellwe. Zdaniem skarżącej firmy FoodCare wykorzystała na opakowaniach swoich produktów wizerunek dobrze znanych i wprowadzonych wcześniej na rynek opakowań produktów marki Dr. Oetker.

Postanowieniem Sądu Okręgowego w Katowicach z końca kwietnia br. FoodCare ma wycofać ze sprzedaży niektóre opakowania następujących produktów: Proszek do pieczenia, Cukier wanilinowy, Żelatyna, Soda oczyszczona, Babeczki z kawałkami czekolady, Babeczki czekoladowe, Babka o smaku cytrynowym, Ciasto czekoladowe XXL. Za każdy przypadek naruszenia przez FoodCare powyższego zakazu poprzez dalsze używanie tych opakowań w obrocie gospodarczym FoodCare grozi 10 tys. zł kary. Postanowienie Sądu Okręgowego w Katowicach nie jest prawomocne.

Firma Dr. Oetker Polska podkreśla, że przed złożeniem do sądu wniosku o zabezpieczenie roszczeń podjęła starania o polubowne rozwiązanie sporu, ale nie przyniosły one oczekiwanego rezultatu.

FoodCare nie odpowiedziała na pytania "Press", czy zamierza się od decyzji sądu odwołać.

Pod koniec ub.r. Sąd Okręgowy w Katowicach zakazał firmie FoodCare sprzedaży Pierniczków świątecznych marki Gellwe, których opakowanie również jest podobne do stosowanego przez Dr. Oetker.

Spór prawny dotyczący kopiowania opakowań produktów z FoodCare prowadziła też firma Maspex - w styczniu br. Sąd Okręgowy w Krakowie zakazał FoodCare produkcji, sprzedaży i reklamy napojów Ngine w opakowaniach, które upodobniła do Tigera z portfolio Maspexu. W marcu br. FoodCare przegrała ponad 10-letnią batalię o prawo do korzystania z nazwy Tiger, ma do niej prawo wyłącznie Dariusz Michalczewski lub podmioty przez niego upoważnione.

(AMS, 31.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.