Dział: PRASA

Dodano: Maj 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Kalina Mróz, dziennikarka "Gazety Wyborczej"

Kalina Mróz zmarła nagle. Miała 34 lata (screen: Wyborcza.pl)

W wieku 34 lat zmarła Kalina Mróz, dziennikarka "Gazety Wyborczej" (Agora) i prowadząca podcast "Kanapowcy". 

Mróz trafiła do szpitala 16 maja. "Do końca wierzyliśmy, że jej energia i wola życia pozwoli przezwyciężyć nagłą chorobę. Wierzyliśmy, że wróci do nas – swojej drugiej rodziny, bo wszyscy na nią czekamy. Niestety, stało się inaczej" - czytamy w pożegnaniu dziennikarki na Wyborcza.pl.

Z dziennikiem była związana na stałe od 2015 roku, pracowała w zespole "Wyborczej Telewizyjnej". "Pisała świetne teksty o filmach, serialach, artystach. Co było dobre - chwaliła, ale kiedy trafiła na rzecz nudną, naiwną - była bezlitosna" - tak zmarłą wspominają koledzy z "GW". Jej teksty pojawiały się również w dodatku "Wysokie Obcasy". Mróz prowadziła także własny podcast o serialach "Kanapowcy". 

"Odeszła Kalina, jedna z najbardziej uroczych, wesołych, pogodnych osób, jakie poznałam. Trudno w to uwierzyć. Żegnaj iskierko" - pisze na Facebooku Olga Drenda, pisarka i dziennikarka. "Dobra, kochana, kompetentna. Nigdy, przez te kilka lat, nasze ścieżki nie przecięły się dłużej, a jednak zawsze z podziwem patrzyłem na jej profesjonalizm" - dodaje Michał Nogaś, dziennikarz "Gazety Wyborczej" i Radia Nowy Świat.  

(PTD, 25.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.