Dział: RADIO

Dodano: Maj 11, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK przekazał do sądu odwołanie Agory od decyzji ws. Eurozetu

UOKiK z przekazaniem odwołania Agory do sądu czekał niemal do ostatniej chwili (fot. Piotr Molecki/East News)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przekazał do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów odwołanie Agory od decyzji zakazującej jej przejęcia kontroli nad Eurozetem. W zeszłym tygodniu doszło do spotkania przedstawicieli Agory z urzędnikami Komisji Europejskiej ws. zablokowanej transakcji.

Agora odwołanie od decyzji UOKiK złożyła 8 marca. Spółka zaskarżyła ją w całości, wskazując na rażące naruszenia przepisów prawa przy wydaniu rozstrzygnięcia. Urząd miał trzy miesiące na przekazanie sprawy do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (termin mijał 8 maja).

Biuro prasowe Urzędu poinformowało "Press", że odwołanie Agory zostało przekazane do sądu 6 maja. 

- Do odwołania spółka załączyła szereg opinii ekspertów z zakresu prawa konkurencji, ekonomii oraz rynku mediów wskazujących na istotną wadliwość wydanego rozstrzygnięcia - wyjaśnia "Press" Nina Graboś, dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze. - W konsekwencji Agora wniosła do sądu o wydanie bezwarunkowej zgody na koncentrację - dodaje.

Jak mówiła w marcu członkini zarządu Agory Anna Kryńska-Godlewska, proces sądowy w tej sprawie może potrwać kilka lat.

W czwartek 6 maja przedstawiciele zarządu Agory spotkali się z urzędnikami Komisji Europejskiej ws. zablokowanej transmisji. - Z ramienia Agory uczestniczyło w nim dwóch reprezentantów zarządu - informuje Nina Graboś.

Wcześniej pismo do unijnej komisarz ds. konkurencyjności Margrethe Vestager napisał prezes spółki Bartosz Hojka. Hojka zwrócił uwagę KE na pozbawioną podstaw prawnych i merytorycznych decyzję prezesa UOKiK.

Agora w lutym 2019 roku za ponad 130 mln zł kupiła 40 proc. udziałów w Eurozecie. Na początku stycznia 2021 roku UOKiK zakazał Agorze przejęcia pozostałych 60 proc. udziałów. Urząd stwierdził, że transakcja mogłaby prowadzić do powstania duopolu i marginalizacji pozostałych grup i stacji radiowych.

(KOZ, 11.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.