Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Na początku maja spotkanie Agory z Komisją Europejską w sprawie decyzji UOKiK

Bartosz Hojka zwrócił uwagę KE na pozbawioną podstaw prawnych i merytorycznych decyzję prezesa UOKiK ws. Eurozetu (fot. Piotr Molecki/East News)

Na początku maja ma dojść do spotkania przedstawicieli Agory z urzędnikami Komisji Europejskiej w sprawie zablokowania spółce przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przejęcia kontroli nad Eurozetem.

Prezes Agory Bartosz Hojka wysłał pismo do unijnej komisarz ds. konkurencyjności Margrethe Vestager, o czym pierwszy napisał we wtorek "Financial Times". Hojka zwrócił uwagę Komisji Europejskiej na pozbawioną podstaw prawnych i merytorycznych decyzję prezesa UOKiK. Prezes Agory stwierdził, że Urząd zablokował transakcję z powodów politycznych. Dodatkowo spółka zwróciła uwagę KE, że decyzja ta może być szkodliwa dla funkcjonowania systemu ochrony konkurencji i konsumentów na wspólnym unijnym rynku.

UOKiK na początku stycznia zakazał Agorze przejęcia kontroli nad Eurozetem. Spółka zaskarżyła decyzję Urzędu, wskazując na rażące naruszenia przepisów prawa przy wydaniu rozstrzygnięcia. Agora zapowiedziała też skorzystanie ze wszelkich możliwych narzędzi prawnych w tej sprawie - list do Komisji Europejskiej jest jednym z nich.

UOKiK ma trzy miesiące na przekazanie sprawy do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ten termin mija 8 maja.

Agora w lutym 2019 roku za ponad 130 mln zł kupiła 40 proc. udziałów w Eurozecie.

(KOZ, 28.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.