Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 07, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Odejście Tomaszkiewicza to może być początek kłopotów CD Projektu z zespołem

Konrad Tomaszkiewicz był związany z CD Projekt od 2006 roku (screen: YouTube/Gamereactor)

Po 17 latach pracy z CD Projekt Red odszedł Konrad Tomaszkiewicz, reżyser gry "Wiedźmin 3" i drugi reżyser "Cyberpunka 2077". Pracownicy zarzucili mu mobbing, ale wewnętrzna komisja nie potwierdziła ich zarzutów.

O swojej decyzji Konrad Tomaszkiewicz poinformował w mailu, który we wtorek wysłał do pracowników CD Projektu. Według ustaleń Bloomberga w firmie od miesięcy trwało postępowanie wewnętrzne, które wszczęto po zarzutach o mobbing wobec Tomaszkiewicza. Komisja zakończyła dochodzenia i nie wskazała go jako winnego.

"Niemniej jednak wiele osób odczuwa strach, stres lub dyskomfort podczas pracy ze mną" - napisał Tomaszkiewicz w mailu do pracowników. Przeprosił personel "za całą złą krew, którą spowodował". Dodał, że decyzja została uzgodniona z zarządem firmy. "Mam zamiar dalej pracować nad sobą. Zmiana zachowania to długi i żmudny proces, ale nie rezygnuję" - dodał.

Możliwe kolejne odejścia

Tomaszkiewicz z CD Projekt Red był związany do 2006 roku. W latach 2012-2018 był reżyserem gry "Wiedźmin 3: Dziki gon" oraz dodatków "Krew i wino" i "Serce z kamienia". Od 2019 roku był drugim reżyserem i dyrektorem kreatywnym "Cyberpunk 2077", którego premiera odbyła się w grudniu ub.r. Gra ta nie została należycie przygotowana do wprowadzenia na rynek, co zrodziło szereg problemów i w efekcie notowania akcji spółki spadły już od grudnia o ponad 60 proc. W środę, po ujawnieniu informacji o odejściu Tomaszkiewicza, na zamknięciu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie kosztowały 161,5 zł (o 4,4 proc. mniej niż we wtorek).

- Odejście jednej osoby nie powinno wpłynąć na wycenę spółki, lecz środowy wyraźny spadek notowań akcji może wskazywać, że inwestorzy spodziewają się kolejnych odejść z załogi, co może przesuwać harmonogram prac deweloperskich - komentuje Kacper Koproń, analityk giełdowy domu maklerskiego Trigon. Jego zdaniem ryzyko kolejnych odejść z CD Projekt może nasilić się po wypłacie bonusów za "Cyberpunk 2077". - Część zespołu może zdecydować się na niezależne studia - dodaje Koproń.

CD Projekt miał w 2020 roku 1,15 mld zł zysku netto (wzrost o 557 proc. rok do roku), głównie dzięki sprzedaży gry "Cyberpunk 2077". W rankingu zarobków prezesów polskich firm Adam Kiciński, prezes CD projektu zajął pierwsze miejsce zarabiając średnio (wraz z niewypłaconą częścią programu motywacyjnego) 2 mln 478 tys zł miesięcznie.

(PTD, 07.05.2021)

Pozostałe tematy weekendowe

Wchłaniając Edipresse, Burda chce zdobyć...
Helios i Multikino otworzą się po ponadpółrocznej przerwie
Projekt ustawy: rozszerzona opłata...
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.