Dział: INTERNET

Dodano: Maj 06, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook podtrzymał blokadę konta Trumpa co najmniej na pół roku

Posty ze strony Trumpa można udostępniać w mediach społecznościowych (screen: Donaldjtrump.com)

Panel doradczy Facebooka w środę podtrzymał blokadę kont Donalda Trumpa na FB i Instagramie. 

Konta byłego prezydenta USA zostały zablokowane 6 stycznia, po ataku jego zwolenników na Kapitol. Uzasadniono to notorycznym rozpowszechnianiem przez Trumpa fałszywych informacji dotyczących wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku i ryzykiem podżegania do przemocy.

Panel doradczy Facebooka wbrew oczekiwaniom podtrzymał blokadę, nakazując jednak, by w ciągu pół roku zarząd firmy przyjął "jasne, konieczne i proporcjonalne" zasady określające sytuacje, w których zawiesza się jakieś konto na platformie. Status konta Trumpa powinien być wyjaśniony w okresie sześciu miesięcy. 

Natomiast Twitter, z którego Trump korzystał bardzo często i na którym miał 88 mln obserwujących, poinformował, że blokada jest założona na stałe. YouTube, należący do Alphabet Inc., poinformował natomiast, że przywróci kanał Trumpa, gdy uzna, że ryzyko przemocy spadło.

Były prezydent uruchomił we wtorek miejsce na swojej stronie internetowej From the Desk of Donald J. Trump, gdzie będzie publikować wiadomości, które można później udostępniać na Twitterze i na Facebooku.

(MAC, 06.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.