Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 27, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Józef Makal, znany śląski fotoreporter

Józef Makal był związany z "Dziennikiem Zachodnim" od lat 50. ubiegłego wieku (screen: dziennikzachodni.pl)

W wieku 94 lat zmarł w niedzielę Jerzy Makal, jeden z najbardziej znanych śląskich fotografów. Współpracował m.in. z "Dziennikiem Zachodnim".

Jak poinformowano na stronie fotografa na Facebooku, Makal zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Przygodę z zawodem fotoreportera rozpoczął po II wojnie światowej. Od lat 50. ubiegłego wieku był związany z redakcją "Dziennika Zachodniego". Uwieczniał najważniejsze wydarzenia i życie codzienne na Śląsku. W 1962 roku otrzymał wyróżnienie w konkursie World Press Photo. 

- Uwielbiałem jego opowieści o tym, kogo i jak fotografował. W latach 60., 70. i 80. był to niewątpliwie wybitny fotograf w Polsce, ale i dziś jego fotografie są nadal wybitne - wspominał zmarłego Arkadiusz Gola, fotoreporter "Dziennik Zachodniego".

(PTD, 27.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.