Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowi szefowie Polska Press odwiedzają śląskie gazety

Marcin Dec i Dorota Kania w kwietniu dołączyli do zarządu Polska Press (fot. materiały prasowe, screen: YouTube/Dorota Kania)

Prezes Polska Press Marcin Dec i członkini zarządu Dorota Kania dziś mają odwiedzić oddziały spółki w Katowicach, Wrocławiu i Opolu.

Jak dowiedział się "Press", wizyty nowego kierownictwa koncernu prasowego, przejętego w marcu prze PKN Orlen, mają charakter "zapoznawczo-towarzyski" i biorą w nich udział tylko prezesi oddziałów i redaktorzy naczelni dzienników (członkowie redakcji z powodu pandemii pracują zdalnie).

Polska Press w Katowicach wydaje "Dziennik Zachodni", we Wrocławiu "Gazetę Wrocławską", a w Opolu - "Nową Trybunę Opolską" (wydawcą jest Pro Media sp. z o.o., w której Polska Press jest większościowym udziałowcem). Ich redaktorzy naczelni nie chcieli z nami rozmawiać.

Dorota Kania do zarządu Polska Press weszła 1 kwietnia, Marcin Dec został mianowany na prezesa dwa tygodnie później. W zeszłym tygodniu Kania wizytowała Kraków i Lublin. - Te wizyty bardziej polegają na pokazaniu, jak wygląda redakcja, jakie dodatki wydaje, ale nic nie wnoszą – mówił wtedy "Press" szef jednego z tytułów. Po wizycie w Lublinie zmieni się jednak p.o. redaktor naczelny "Kuriera Lubelskiego", od 1 maja będzie nim Wojciech Pokora.

Jak wynika z danych PBC, średnia sprzedaż ogółem "Dziennika Zachodniego" w lutym wyniosła 13 954 egz. (spadek o 19,94 proc. względem lutego 2020 roku), "Gazety Wrocławskiej" - 5752 egz. (spadek o 26,31 proc.), a "Nowej Trybuny Opolskiej" - 5728 egz. (spadek o 19,58 proc.).

(JSX, 23.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.