Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Dec prezesem Polska Press

Marcin Dec jest prezesem Sigma Bis (fot. materiały prasowe)

Marcin Dec decyzją nadzwyczajnego walnego zgromadzenia został powołany na prezesa zarządu Polska Press. Będzie pełnił funkcję do czasu ukształtowania się składu zarządu.

Zarząd pracuje w czteroosobowym składzie: Marcin Dec (prezes), Dariusz Świąder (wiceprezes) oraz Magdalena Chudzikiewicz i Dorota Kania (członkinie).

Dec od października 2020 roku pełni funkcję prezesa Sigma Bis, agencji mediowej PKN Orlen i PZU. Wcześniej był m.in. CEO Grupy IPG Mediabrands. Niedawno, jak ustaliła "Gazeta Wyborcza", wszedł do rady nadzorczej Polska Press.

W marcu Orlen sfinalizował przejęcie Polska Press Grupy. Ze stanowiska prezeski zrezygnowała wtedy Dorota Stanek, która sprawowała funkcję od 2004 roku.

8 kwietnia Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględnił wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich o wstrzymanie wykonania decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia Polska Press przez PKN Orlen do czasu rozstrzygnięcia sprawy. W uzasadnieniu podano, że na obecnym etapie postępowania "nie można przesądzić, czy dokonanie koncentracji nie spowoduje, że konkurencja na rynku nie zostanie istotnie ograniczona, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku".

Prezes Orlenu Daniel Obajtek uznał postanowienie za "bezprzedmiotowe", bo zostało wydane ponad miesiąc po nabyciu udziałów w spółce.

(jsx, 14.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.