Temat: na weekend

Dział: KSIążKI

Dodano: Kwiecień 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bashobora. Człowiek, który wskrzesza zmarłych

Press
Marek Kęskrawiec
 
Wydawnictwo Znak
 
Kraków 2021
 
Wbrew tytułowi to nie jest tylko książka o ugandyjskim kapłanie, który w Polsce cieszy się ogromną popularnością. Autor mierzy się z tematem ruchu charyzmatycznego w Kościele katolickim i poszukiwaniami przez wiernych bezpośredniego kontaktu z Bogiem, by uwolnić się w ten sposób od życiowych cierpień.
 
Wierni liczą, że dotknięcie głowy dłońmi Johna Bashobory, poświęcona przez niego woda i emocjonalne modlitwy uleczą z kalectwa, nowotworów czy alkoholizmu. Przyczynę tych cierpień widzą nawet w grzechach przodków. Kaznodzieja przed laty wypełniał Stadion Narodowy, a teraz skupia się na salkach parafialnych w całej Polsce. Praktyki zielonoświątkowców coraz silniej obecne w Kościele katolickim mają być remedium na pogłębiający się kryzys wśród duchownych i wiernych. Hierarchowie nie mają pomysłu, jak zatrzymać wierzących, więc wpuszczają do świątyń samozwańczych uzdrowicieli.
 
Mimo że Bashobora nie tworzy wokół siebie aury tajemniczości, rzadko rozmawia z mediami, za to z dziecięcą szczerością wybiórczo traktuje szczegóły dotyczące swojego życia i przypisywanych mu uzdrowień. W książce znajdziemy również próbę naukowego wyjaśnienia poprawy stanu zdrowia u osób, które uwolnienie od cierpienia przypisują charyzmatycznym kapłanom. Dzięki obecności autora na spotkaniu z Bashoborą czytelnicy mają okazję poznać motywację uczestników szukających uzdrowienia i poczuć aurę rekolekcji.  

(PTD, 16.04.2021)

Pozostałe tematy weekendowe

Nowy prezes Polska Press może mieć problem w KRS
Rośnie potencjał marketingowy Hurkacza
World Press Photo 2021. Oto nagrodzone zdjęcia
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.