Temat: na weekend

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

World Press Photo 2021. Oto nagrodzone zdjęcia

(fot. Jérémy Lempin/World Press Photo)

W Amsterdamie ogłoszono laureatów tegorocznej edycji konkursu na najlepsze zdjęcia prasowe World Press Photo. Zwycięska fotografia, autorstwa duńskiego fotografa Madsa Nissena, przedstawia Rosę Luzię Lunardi objęciach pielęgniarki Adriany Silvy da Costa Souzy w domu opieki w São Paulo w Brazylii. 

Kevin WY Lee, fotograf i członek jury konkursu, tak opisał Zdjęcie Roku: "To ikoniczne zdjęcie ukazujące pandemię COVID-19 upamiętnia najbardziej niezwykły czas naszego życia. Na fotografii widać wrażliwość, bliskich, stratę, separację, śmierć, ale także przetrwanie. Wszystko to zebrane w jeden graficzny obraz. Jeśli wystarczająco długo spojrzysz na obraz, zobaczysz skrzydła: symbol lotu i nadziei".

W tegorocznej edycji konkursu nagrody zdobyli fotoreporterzy z Polski: Karolina Jonderko (druga nagroda w kategorii Projekty długoterminowe za "Reborn" - materiał koncentrujący się na emocjach, jakie w dorosłych budzą małe dzieci, a także wzorowane na nich lalki), Natalia Kepesz (trzecia nagroda w kategorii Portret fotoreportaż za projekt "Niewybuch") i Tomasz Markowski (trzecia nagroda w kategorii Sport zdjęcia pojedyncze za fotografię "Tour of Poland Cycling Crash", przedstawiający wypadek na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne w Katowicach w sierpniu 2020 roku). 

Poniżej wybrane nagrodzone zdjęcia ze wszystkich kategorii:

(PTD, 16.04.2021)

Pozostałe tematy weekendowe

Rośnie potencjał marketingowy Hurkacza
Nowy prezes Polska Press może mieć problem w KRS
Bashobora. Człowiek, który wskrzesza zmarłych
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.